Samolot, który zderzył się z ptakiem, wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie

• Samolot, który leciał z lotniska Chopina do Larnaki, zderzył się z ptakiem• Musiał zawrócić do Warszawy i przejść przegląd techniczny• Ptak prawdopodobnie wpadł w jeden z silników

W piątek doszło do zderzenia samolotu Boeing 737 linii Enter Air z ptakiem. Maszyna przez ponad półtorej godziny krążyła nad Mińskiem Mazowieckim, gdzie ze względów bezpieczeństwa zrzucała paliwo. Samolot leciał z Warszawy do Larnaki na Cyprze. Około 12.30 wylądował bezpiecznie na lotnisku Chopina, żeby przejść przegląd techniczny. - Pasażerowie najprawdopodobniej zostaną przesadzeni do innego samolotu i jeszcze dziś wylecą do Larnaki - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.

Dowiedz się więcej:

Co wiadomo o samolocie Boeing linii Enter Air?

Na pokładzie Boeinga 737 lecącego z Warszawy do Larnaki było 187 pasażerów i sześciu członków załogi. Samolot wystartował ok. 10. Wkrótce po starcie doszło do kolizji z ptakiem. Pilot nie zgłosił sytuacji zagrożenia, ale podjęto decyzję o zawróceniu na lotnisko i wylądowaniu. Maszyna przez półtorej godziny krążyła nad Mińskiem Mazowieckim, po czym awaryjnie wylądowała na lotnisku Chopina w Warszawie. Enter Air jest polską czarterową linią lotniczą. Firma powstała w listopadzie 2009 r. Linia ma we flocie 19 Boeingów.

Dlaczego doszło do słynnego lądowania na rzece Hudson?

W styczniu 2009 roku odrzutowiec pasażerski Airbus A320, który leciał z Nowego Jorku do Charlotte, zderzył się z kluczem dzikich gęsi i stracił moc w obu silnikach. Pilot musiał awaryjnie lądować na rzece Hudson. Na szczęście nikt nie zginął.