Szajka wysadzająca bankomaty zlikwidowana. Wspólna akcja polskich i niemieckich policjantów

• Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej• Sprawcy mieli na koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów• Tylko na terenie Niemiec mężczyźni zrabowali ponad dwa miliony euro

Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej wysadzającej bankomaty. Grupa ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii. - Wstępnie ustalono, że w wyniku włamań do bankomatów tylko na terenie Niemiec sprawcy zrabowali ponad dwa miliony euro - potwierdziła rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Agnieszka Hamelusz. Mężczyźni byli poszukiwani międzynarodowym listem gończym, zatrzymano ich na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Podczas akcji polscy policjanci współpracowali ściśle z policją kryminalną z Berlina i Frankfurtu nad Odrą.

Dowiedz się więcej:

Jakie zarzuty usłyszeli zatrzymani?

Mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do bankomatów. Podejrzani zatrzymani w Polsce mają teraz zostać przekazani stronie niemieckiej.

Co o zatrzymaniu mówi rzeczniczka CBŚP?

- Wspólne działania policji niemieckiej i polskiej doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec trzech członków grupy przestępczej podczas włamania do bankomatu. Sprawcy przy użyciu mieszanki gazu, doprowadzali do jego wybuchu, a następnie skradli gotówkę - przekazała Hamelusz. - Materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę w Regensburgu w stosunku do dwóch pozostałych osób pozwolił na wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzn tych zatrzymani policjanci CBŚP w woj. zachodniopomorskim i lubuskim - dodała rzeczniczka.

 

Więcej o: