Pałac Prezydencki w tle szopki w radomskiej katedrze. Proboszcz rozbrajająco: Nie widzę w tym polityki

Częścią bożonarodzeniowej szopki w katedrze w Radomiu jest hologram Pałacu Prezydenckiego. Według proboszcza nie jest to polityczny akcent. - Nie było naszym celem jątrzenie czy dodawanie elementu politycznego do szopki - powiedział "Gazecie Wyborczej".

Tłem tegorocznej bożonarodzeniowej szopki w radomskiej katedrze jest hologram Pałacu Prezydenckiego podświetlonego w barwach narodowych, na jego środku widnieje zaś godło Polski. Polityczny akcent? - Może jestem naiwny, ale nie widzę w tym jakiejś polityki, po prostu uważam, że Pałac Prezydencki to symbol najwyższej władzy w państwie - mówi " Gazecie Wyborczej" ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz parafii pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Jak dodaje, instalacja jest wspólną inicjatywą artystów, współpracujących z kościołem od 50 lat. - Nie było naszym celem jątrzenie czy dodawanie elementu politycznego do szopki, staram się w katedrze unikać takich elementów - dodaje ks. Ćwiek. - Nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami na jej temat. Szopka jest w bocznej nawie, może gdyby ten element był wyeksponowany, to byłaby przesada - ocenia w rozmowie z "Wyborczą".

Więcej o szopce w radomskiej katedrze czytaj na Radom.wyborcza.pl.

A TERAZ ZOBACZ: Tusk w Polsce. Miał mówić o kulturze, ale... "Historia każe mi zmienić wystąpienie"

Więcej o: