Chcą strzelać do żubrów. Już prawie dostali zgodę. Nie wytrzymał Dorociński: "Ręce opadają. Brak słów"

Nadleśnictwo Borki chce odstrzelić część żubrów z tamtejszych terenów. W sieci zawrzało. Jednym z oburzonych jest Marcin Dorociński, który ostro skrytykował ten pomysł.

Nadleśnictwo Borki na Mazurach złożyło wniosek do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o odstrzał 10 żubrów. Stado zwierząt, które zamieszkuje tamte tereny liczy niewiele ponad 100 sztuk. Przeciwko takiemu pomysłowi wystąpił aktor Marcin Dorociński, który od dawna wspiera m.in. WWF Polska. Na swoim profilu na Facebooku opublikował ostry komentarz. 

"Ręce opadają. Brak słów"

Wniosek do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wcześniej poparła lokalna komisja. - Chcemy odstrzelić kilka starych byków i młodzież, która nie jest w pełni gotowa do życia w lesie z powodu lichego zdrowia - powiedział nadleśniczy Kazimierz Sarżyński w rozmowie z PAP. Akceptacja wniosku ma nastąpić w lutym lub marcu.

Marcin Dorociński zareagował jednoznacznie.

'Ręce opadają. Brak słów. Jakim prawem podnosi się rękę na to stado? Dla pieniędzy i przyjemności myśliwych? Co możemy zrobić by powstrzymać odstrzał tego stada?'

Żubry objęte są ścisłą ochroną, dlatego odstrzał może nastąpić tylko po uzyskaniu specjalnej zgody. W Nadleśnictwie Borki od wielu lat odstrzały żubrów są sprzedawane myśliwym z całego świata, a pieniądze zarobione w ten sposób są podobno przeznaczane na utrzymanie stada.

Aktor nie przyjmuje jednak takiej argumentacji. Zdaniem Marcina Dorocińskiego wniosek o odstrzał żubrów został złożony, ponieważ nadleśnictwo chce zarobić. "Prawo do odstrzelenia jednego zwierzęcia to ponad 12 tysięcy złotych, a jeśli myśliwy będzie chciał zabrać trofeum do domu, to musi liczyć się z dodatkowym wydatkiem nawet 36 tysięcy złotych" - cytuje artysta w swoim facebookowym wpisie.

 

Więcej o:
Komentarze (427)
Chcą strzelać do żubrów. Już prawie dostali zgodę. Nie wytrzymał Dorociński: "Ręce opadają. Brak słów"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 64

  Obecna władza może wszystko . Nic już nie jest żadną wartością dla tych nuworyszy .Jedyną świętością są słowa Kaczyńskiego .Zaczęli od koni , idą na żubra .

 • antylitania_chwili

  Oceniono 61 razy 49

  PiSS gruppenfuhrer Szyszko melduje, że eksploatacja okupowanych terenów przebiega nad wyraz sprawnie!
  -Wycinka Puszczy Białowieskiej
  -nieograniczone przywileje dla myśliwych
  -zablokowanie wypłat za szkody czynione przez gatunki chronione
  -podciągnięcie opalania drewnem w elektrowniach (!) pod 'odnawialne' źródła energii
  -zablokowanie farm wiatrowych
  -praktyczna likwidacja otulin wokół parków narodowych
  -odstrzał żubrów

 • marekwin

  Oceniono 54 razy 42

  Podła zmiana wszędzie dociera, w najdalsze zakątki. Niszczy wszystko co dobre.

 • yosemitesam

  Oceniono 51 razy 41

  No to zaraz dowiemy się od forumowego trolletariatu, jak marnym aktorem jest Dorociński i jak boli go oderwanie od koryta. Trzy, dwa, jeden...

 • rasta-mw

  Oceniono 43 razy 39

  teraz żubry, a potem homoseksualiści, osoby chore psychicznie, ateiści, opozycja. Wypisz wymaluj faszyzm wymieszany z komunizmem w ramach hasła "Prawo i Sprawiedliwość"

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 41 razy 37

  Żubry PLANOWAŁY PUCZ.
  Widziałem w TV.
  Nawet wiewiórka dołączyła

 • puuchatek

  Oceniono 40 razy 32

  I wszyscy razem:

  "Chłop żyweeemu nie przepuści, chłop żyweeeemu nie przepuści,
  Jak się żyyywe, napatooooczy, nie pożyje se - a juści!"

 • fakiba

  Oceniono 39 razy 31

  Minister od likwidacji środowiska , niejaki Szyszko akceptuje każdy durny pomysł , puszczę wycina do żubrów strzelać pozwala i po jego panowaniu zostanie tylko goła ziemia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX