Uchodźca "próbował wyrwać dziecko z wózka". Też widziałeś taką wiadomość? Policja: to miejska legenda

Wiadomość o tym, że mężczyzna o "romskiej urodzie" próbował porwać dziecko w Toruniu, krąży w internecie. Plotka głosi, że policja już zajmuje się próbami porwań, których może być więcej. Funkcjonariusze zaprzeczają.

"Uważajcie na swoje dzieci!" - czytamy w wiadomości, która krąży ostatnio na Facebooku. Według niej na ulicy Polnej w Toruniu mężczyzna o "romskiej urodzie" próbował wyrwać dziecko z wózka, ale został w ostatniej chwili spłoszony. "Sprawa zgłoszona na policję. Policjanci powiedzieli, że to już drugie takie zgłoszenie w ostatnich dniach w Toruniu. Prosili też, aby przekazywać sobie informację i uczulać znajome mamy" - napisano. 

Przed tą plotką ostrzega lokalny portal "Gazety Wyborczej". W rozmowie z lokalną "Wyborczą" policjant z Torunia mówi wprost: "o tym przypadku możemy mówić w kategoriach legendy miejskiej". "Wyborcza" zwraca też uwagę, że wiadomość już wywołała agresywne komentarze, wymierzone w uchodźców. A ekspert od miejskich legend podkreśla, że takie opowieści mają źródło w aktualnych problemach i lękach.

Czytaj więcej o tej sprawie na Torun.wyborcza.pl >>>

A TERAZ ZOBACZ: Pomyśl, zanim zaczniesz wyprzedzać. Ginie coraz więcej pieszych

Więcej o: