RMF o powodach dymisji gen. Różański. Niezgoda na "politykę kadrową Misiewicza", narastający konflikt

Niezgoda na zmiany w rozmieszczeniu ciężkiego sprzętu, planie modernizacji armii czy polityce kadrowej - m.in. z tych powodów najważniejszy polski generał miał podjąć decyzję o odejściu ze służby, ustalili reporterzy RMF FM.

Gen. broni Mirosław Różański niespodziewanie złożył dymisję w zeszłym tygodniu. Od połowy roku pełnił funkcję Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jego kadencja jako najważniejszego dowódcy w polskim wojsku miała trwać trzy lata.

Sam Różański nie chciał komentować odejścia, mówiąc, że "jeszcze pozostaje w służbie i chciałby dotrzymać pewnych kanonów". Szybko pojawiły się jednak spekulacje nt. przyczyn jego odejścia. W piątek pisaliśmy, że generał nie zgadzał się z koncepcją MON, by przerzucać jednostki pancerne i ciężki sprzęt na ścianę wschodnią. 

"Konflikt narastał od miesięcy"

W wywiadzie z lipca mówił o nowej koncepcji współczesnego pola walki, na którym nie ma linii frontu, a działania zbrojne koncentrują się w miejscach o znaczeniu strategicznym.

Według dziennikarzy śledczych RMF FM rzeczywiście to przeniesienie batalionu pancernego na wschód "przelało czarę goryczy". Jednak powodów miało być dużo więcej, a konflikt z kierownictwem MON miał "narastać od miesięcy",

Wśród tych powodów RMF FM wymienia m.in. niezgodę na "politykę kadrową prowadzoną przez Bartłomieja Misiewicza", krytyczny stosunek do korekty planu modernizacji armii, czy też "przenoszenie do rezerwy ludzi kompetentnych, urodzonych w latach 60". Także portal tvn24.pl opisywał, że generał miał "nie mieć wpływu" na decyzje kadrowe.

MON nie komentowało powodów odejścia Różańskiego.

 

Więcej o:
Komentarze (57)
RMF o powodach dymisji gen. Różański. Niezgoda na "politykę kadrową Misiewicza", narastający konflikt
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 31 razy 27

  Pierwszy oficer, który daje do zrozumienia, że pomocnikom aptekarskim nie będzie salutował. Duży szacun, Panie Generale.

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 18

  Korekta planów "modernizacji armii polega na tym , że Antek pieniądze przeznaczone na Caracale przeznaczył na swoje OTK czyli pisie ZOMO

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 17

  Jak jakikolwiek szanujący się oficer WP może przyjmować rozkazy i polecenia od tego Macierewiczowego "laskociąga", przecież to jakby im w pysk dać

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 19 razy 17

  Różański. Niezgoda na 'politykę kadrową armii Misiewicza...Ubaw po pachy...
  Lektor w kościele, pomocnik magazyniera w aptece kompletuje polską armię... gdyby to był 1410 rok to byłw to uwierzył ale mamy już prawie 2017!!

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 16

  "Gen. broni Mirosław Różański niespodziewanie złożył dymisję w zeszłym tygodniu."
  chyba już czas
  wysłać antosia
  na wyspę świętej heleny
  albo do jakiegoś innego pensjonatu
  (bez klamek)

 • vomitorium1

  Oceniono 22 razy 16

  " ... niezgodę na "politykę kadrową prowadzoną przez Bartłomieja Misiewicza" ... "
  jak się generałowi
  misiewicz nie podoba (a taki ładny)
  to sam sobie winien
  (i pewnie " nie kocha Polski"
  jak mówi szydło (pani))

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 15

  Ciekawe jak długo jeszcze wojsko da z siebie robić pośmiewisko świrowi Antkowi i jego przyd..asowi salcesonowi Misiewiczowi , chłopów tam nie ma czy jak ?

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 15

  Żaden wojskowy nie powinien się godzić na :koncepcje" świra Antka bo są one groźne dla bezpieczeństwa Polski , czas szkodnika odstawić do czubów gdzie jego miejsce

 • faustxyz

  Oceniono 18 razy 14

  Pan generał wie czym jest honor, szkoda że reszta pozwala by rządził nimi psychiczny cynik AM i jego przydupas salceson, tragarz apteczny. Sprowadzili honor wojska do poziomu pisiorskiego szamba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX