Szefernaker ogłosił: To członkowie Antify rzucali się pod koła samochodu. Chcieli krwi

- To była demonstracja nastawiona na to, żeby polała się krew - mówił w Radiu ZET Paweł Szefernaker, odnosząc się do piątkowych protestów pod Sejmem. I ogłosił, że skrajni członkowie Antify rzucali się pod koła samochodu z politykami.

Podczas demonstracji z 16 na 17 grudnia protestujący zablokowali drogę wyjazdową z Sejmu, tym samym uniemożliwiając wyjazd z gmachu Jarosławowi Kaczyńskiemu, Beacie Szydło, Markowi Suskiemu oraz Stanisławowi Piotrowiczowi. 

Politykom udało się wyjechać dopiero za drugim podejściem. Policja musiała usunąć protestujących ludzi siłą. Nagrywali to posłowie PO, którzy próbowali interweniować. ''Zostawcie tych ludzi'', ''Puść go'', ''Podaj swój numer służbowy''. Funkcjonariusze nie reagowali.

"Wiem, bo byłem w samochodzie z premier Szydło"

Paweł Szefernaker, minister w kancelarii Beaty Szydło, w "Śniadaniu w Radiu Zet" ogłosił, że to przedstawiciele Antify rzucali się pod koła.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że osoby wylegitymowane przez policję, które się rzucały pod samochód, to była skrajna organizacja Antifa, która co roku razem ze środowiskami niemieckimi próbowała rozbić Marsz Niepodległości

- mówił. Jak to określił, "chcieli krwi".

Wiem, bo byłem w samochodzie z premier Szydło. To nie była pokojowa demonstracja, to była demonstracja nastawiona na to, żeby polała się krew

- oświadczył.

W tej chwili staramy się skontaktować z policją w celu weryfikacji podanej przez ministra informacji.

Nagrania z ucieczki posłów PiS

Na zdjęciach z protestu zrobionych przez fotoreportera Agencji Gazeta ani na wideo z protestu publikowanym m.in. na Twitterze nie widać, żeby ktokolwiek rzucał się na maski samochodów opuszczających Sejm. Policja w sposób zdecydowany pacyfikuje protestujących, podczas gdy politycy opuszczają okolice Wiejskiej i Górnośląskiej.

Z kolei na wideo opublikowanym przez Joannę Muchę z PO widać, jak Straż Marszałkowska toruje drogę dla prezesa PiS. Jedna z posłanek krzyczy: "Co jest? Co jest?". Jej koledzy krzyczą za Kaczyńskim: "Dyktatorek! Precz z komuną!".

Protesty w całej Polsce

Piątkowe i sobotnie protesty na ulicach polskich miast były reakcją na zapowiedzi ograniczeń dla mediów w Sejmie oraz ostatnie wydarzenia w parlamencie. W piątek poseł PO Michał Szczerba został odsunięty od obrad po tym, jak próbował przyczepić na mównicy kartkę z napisem #WolneMediawSejmie. Marszałek Kuchciński odebrał mu głos i wykluczył z obrad. PO i Nowoczesna w proteście zablokowały mównicę.

Obrady w sali plenarnej przerwano, posiedzenie PiS dokończył w Sali Kolumnowej, gdzie przegłosował m.in. ustawę budżetową. Opozycja uważa, że nie wiadomo, czy było kworum, a głosowanie jest nieważne. Przedstawiciele PO, Nowoczesnej i PSL okupują salę obrad.

"Jesteśmy tutaj wszyscy, bo tam się dzieje historia". Rozmawiamy z protestującymi pod Sejmem

Więcej o:
Komentarze (504)
Szefernaker ogłosił: To członkowie Antify rzucali się pod koła samochodu. Chcieli krwi
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 103 razy 79

  Szafernaker, ja tam byłam. Z całą rodziną. Właśnie udało ci się swoimi kłamstwami powiększyć grono przeciwników rządzącej bandy. Szczególnie moja 68-letnia ciocia, pałowana w 1976 przez MO i SB bardzo się ucieszyła że jest niemiecką, żądną krwi antifą występującą przeciw polskiej niepodległości.
  Szafernaker, tylko tak dalej. Idziesz śladami Moczara i Cyrankiewicza, którzy w protestujących robotnikach widzieli tylko męty wysługujące się niemieckiemu rewizjonizmowi i amerykańskim imperialistom. Rób tak dalej a uda ci się połączyć ze sobą Polaków bo Polacy nie lubią być manipulowani.

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 57

  Uśmiechnięta paszcza kaczora stanie się symbolem tych protestów , konus poczuł się w pełni dyktatorem i jest z tego bardzo zadowolony

 • gr_ub-y

  Oceniono 57 razy 47

  Szachermacher, pisowski obszczymurze. Jakby tłum chciał krwi, to dawno by ci ten głupi łeb odstrzelił. Rób tak dalej, a trolle ci nie pomogą. Skąd oni biorą takich typów jak to indywiduum, Jaki czy inne misiewicze?

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 48 razy 42

  Już wiem dlaczego wklejki pistrolli na tym portalu są tak boleśnie głupie. Szachermacher sam je pisze.

 • dzabson

  Oceniono 45 razy 41

  To niemieckie samochody rzucały się na ludzi żeby polała się polska krew i żeby wprowadzić zamęt.To niemiecka prowokacja!

 • coikto12

  Oceniono 36 razy 30

  Co to za władza,która pod osłoną nocy w asyście policji ucieka przed obywatelami?

 • wpac

  Oceniono 36 razy 30

  Dowódca Pistrolli z tego portalu gada głupoty jak jego podwładni. Teraz przez rok będą karnie pisać, że facio położył się na ulicy. Tak jak kiedyś pisali o ośmiorniczkach i zegarku Nowaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX