Kaczyński przewidział stan wojenny? "Parę miesięcy wcześniej napisałem opracowanie"

Gościem w "Salonie politycznym Trójki" był Jarosław Kaczyński. W wywiadzie powiedział, że na kilka miesięcy przed wprowadzeniem stanu wojennego napisał opracowanie, w którym "przewidział" taką możliwość.

W rozmowie z Pawłem Lisickim w radiowej Trójce Kaczyński opowiadał głównie, o "antypaństwowej" działalności opozycji. Przyczynkiem do rozmowy były zapowiadane przez nią demonstracje z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Okazało się, że prezes PiS jeszcze przed 13 grudnia 1981 roku wiedział, co nastąpi.

Kilka miesięcy wcześniej Kaczyński napisał opracowanie pt. "Władza od sierpnia do sierpnia". Choć tekst zasadniczo dotyczył wydarzeń związanych z pierwszą rocznicą Sierpnia 1980, znalazła się tam także "przepowiednia".

- I tam napisałem, że jedną z możliwości bardzo prawdopodobnych jest okupacja wewnętrzna. Nie użyłem określenia stan wojenny czy stan wyjątkowy, tylko właśnie okupacja wewnętrzna - poinformował prezes PiS w rozmowie z Lisieckim.

Kaczyński sam stan wojenny posumował jednoznacznie. Zdaniem prezesa fakt, że komunistyczna władza musiała sięgnąć po takie środki, pokazał tylko jej słabość. - To była całkowita kompromitacja ówczesnej władzy - powiedział. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Całość audycji dostępna jest na stronie radiowej Trójki.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" >>

Więcej o: