Seniorki obiektem kpin po występie dla wiceministra. Mocny głos w ich obronie: "Biję tym paniom brawo!"

"Jaki minister, takie Hawajki", "Cyrk i bezguście" - takie komentarze mogły usłyszeć pod swoim adresem seniorki z grupy Sen Hawajów, które wystąpiły przed wiceszefem MSW. Ale są też osoby, które biorą starsze tancerki w obronę.

Dziennikarka Katarzyna Kęsicka na profilu na Facebooku komentuje całą sprawę. Oburzyły ją negatywne reakcje na występ tancerek z zespołu Sen Hawajów, które  wystąpiły przed wiceministrem MSW Jarosławem Zielińskim podczas jego konferencji w Białymstoku. Powodem krytyki był m.in. wiek tancerek. A to, zdaniem Kęsickiej, obnaża smutną prawdę o Polakach - nie szanujemy osób starszych.

"Traktujemy ich jak balast"

Kapelusze z głów przed seniorkami z zespołu Sen Hawajów, które wystąpiły podczas spotkania z wiceministrem MSW w Białymstoku! Biję tym paniom brawo i przybijam piątkę. Ludziom, którzy zorganizowali ich występ na konferencji - również. Natomiast rozlewającymi się po kraju komentarzami w stylu 'Bareja', 'Korea', 'Jaki minister, takie tancerki', 'Stare baby kręcą d...' - jestem zażenowana i zniesmaczona."

 - rozpoczyna swój wywód Kęsicka. Zauważa, że w Polsce w wyraźny sposób dyskryminuje się osoby starsze. I to o wiele wcześniej niż mogłoby się wydawać. "Ludzie po 50. są wypychani z rynku pracy i mają największe problemy z jej znalezieniem" - zauważa.

Kęsicka przytacza tylko kilka przykładów sytuacji, w których młodzi ludzie traktują emerytów jak balast: "irytują się, kiedy muszą dłużej stać w kolejce, bo starsza pani wytęża wzrok nad drobniakami, nie chcą się nimi opiekować i pomagać w pracach domowych, nie mają ochoty z nimi rozmawiać. Najlepiej, gdyby seniorzy zeszli im z oczu".

Dlatego Kęsicka przyklaskuje tancerkom ze Snu Hawajów. Pozostały aktywne fizycznie, świetnie się bawią, mają swoje hobby.

O ileż lepiej widzieć seniorki uśmiechnięte, wygimnastykowane, nawet podczas tańca przed ministrem, niż te same kobiety o laskach, unieruchomione przez postępującą cukrzycę, zamknięte w domach, na szpitalnych łóżkach.

Byłoby inaczej, gdyby wystąpili mężczyźni?

Dziennikarka krótko porusza jeszcze jeden powód, dla którego tancerki zostały wyśmiane. Wszechobecny w Polsce seksizm. Kęsicka pyta:

A gdyby zamiast seniorek-kobiet w kwiatach pokazali się mężczyźni-seniorzy ćwiczący karate, to czy śmiech w narodzie podniósłby się taki sam?

Jako przykład prawdziwego "obciachu" przytacza historię, którą opisaliśmy na Gazeta.pl: w Augustowie policjanci wycinali tysiące kawałeczków konfetti. Biało-czerwone kartoniki spadły ze śmigłowca na gości obchodów Święta Niepodległości, w tym wiceministra Zielińskiego.

"Seniorki wychodzą z podziemia"

Nie tylko Kęsicka wzięła o obronę seniorki. Po ich występie na portalach społecznościowych pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy:

"Wzruszające. Pięknie tańczą nasze seniorki, gratuluję. Nareszcie wychodzą z podziemia. Cudnie 

- skomentowała Ewa.

Ot, zespół seniorek tańczy sobie przed ministrem, o co ta cała afera? Uważam, że starsi ludzie powinni być aktywni, nawet robiąc rzeczy śmieszne, niepoważne i z dystansem do siebie, bo to daje im młodość i zdrowie. Nie ma nic gorszego niż siedzenie przy piecu i ciągłe rozmyślanie i gadanie o chorobach 

- zauważył Marcin.

Gratuluję Paniom. I ducha i sprawności :) I pomysłu na swoją emeryturę - w końcu to powinien być czas dla spełniania swoich przyjemności :) Wielu przyjemności Paniom życzę :) i pogody ducha:)

- napisała pod naszym artykułem Imgeola.

Więcej o:
Komentarze (253)
Seniorki obiektem kpin po występie dla wiceministra. Mocny głos w ich obronie: "Biję tym paniom brawo!"
Zaloguj się
 • porannakawa01

  Oceniono 47 razy 39

  Pięknie tańczyły Hula.
  Szkoda, że przed takim bucem reprezentującym mordy Piotrowiczów i Misiewiczów.
  Pięknie panie - następnym razem nie rzucajcie swoich pereł przed takiego lub podobnego wieprza!

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 39

  Mogły najpierw popatrzyć na występy przed kim się godzą , uświetniły imprezę pisiego kacyka który zresztą ich występ oglądał z taką wykrzywioną gębą jak ny mu kot prezia pod nosem się sfajdał

 • mona_3

  Oceniono 41 razy 37

  Tu nie chodzi o krytykowanie hawajskich seniorek, tylko o niestosowność ich występu na konferencji... To była groteska, podobnie jak wycinanie konfetii przez policjantów i bajkowy powozik Szyszki i biskupa. To braki rozumu, niestety

 • dziadekjam

  Oceniono 51 razy 37

  Te panie dały powód do kpin, nie tyle z racji swojego wieku, co z racji imprezy, którą starały się uśwetnić.

 • niko8472

  Oceniono 35 razy 33

  Panie byly swietne. Szkoda ze daly sie wrobic w ta hucpe. Dla pan jestem pelen podziwu ale powinny zmienic szefa/szefowa marketingu.

 • korollaq

  Oceniono 35 razy 31

  Szanujemy seniorów, ale dobrze jakby sami też się szanowali. Gdyby wystąpiły tam młode cizie, krytyka byłaby taka sama. To nie czas i miejsce na takie rzeczy.

 • danteix

  Oceniono 32 razy 30

  Panie wspaniałe, a ćwok śmieszny.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 30 razy 28

  oczywiście jak ktoś kpi z tych pan, to jest gó...arzerią ala PIS

  ale cały problem do kpin to nie te panie, tylko to że ktoś je zaprosił na wystepy przed tym PISowskim błaznem

  a seniorki bardzo dobrze, ze sa aktywne i cos robią

 • mapi7

  Oceniono 24 razy 22

  Pani Dziennikarka czy obrończyni NIE ROZUMIE z czego się śmieje Polska! :( Polska śmieje się z głupoty doboru atrakcji tej gali dla ministra, a nie z tego,że starsze czy młodsze panie lubią tańczyć tańce hawajskie! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX