Mają 4 dni, żeby się stawić na komisariacie w Zabrzu. Potem policja pokaże ich twarze całej Polsce

Policja w Zabrzu szuka dwóch mężczyzn i kobiety, którzy przywłaszczyli sobie pieniądze z niesprawnego bankomatu. Teraz policja postawiła im ultimatum.

W październiku trzy osoby wykorzystały wadę jednego z bankomatów w Zabrzu, żeby przywłaszczać sobie pieniądze - informuje policja. Opublikowała też zdjęcia, na których widać sprawców, którzy mają zamazane twarze. Jeszcze. Jeżeli do 17 grudnia śledczy nie dowiedzą się, kim są złodzieje, upublicznią ich wizerunki.

Myśleli, że bankomat jest zepsuty

Jak opisują funkcjonariusze, sprawcy wykorzystali fakt, że bankomat przy ul. 3 Maja wypłacał pieniądze ze znacznym opóźnieniem. W dwóch przypadkach klienci uznali, że jest zepsuty i po prostu odeszli. Za pierwszym razem, 12 października, natychmiast pojawiła się para, która zgarnęła pieniądze. 9 dni później w podobny sposób wzbogacił się inny mężczyzna.

- Policja bada, czy sprawcy trafili na pieniądze przypadkiem, czy może wiedzieli o usterce - mówi nam Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa KMP w Zabrzu. Podkreśla, że, bez względu na okoliczności, powinni byli zwrócić łupy do banku.

Przyznajcie się do winy albo pokażemy was światu

Zabrzańska policja prosi o pomoc mieszkańców. Ogłosiła na swojej stronie, że jeżeli w ciągu tygodnia sprawcy nie zgłoszą się na komendę, upubliczni ich twarze. - Przepisy umożliwiają taką procedurę, dlatego postanowiliśmy z niej skorzystać - tłumaczy Żyłka. 

Osoby, które widziały zajście albo wiedzą coś, co pomogłoby w ujęciu tych osób, powinny zadzwonić na policję (najlepiej pod numery 32 370 35 24 albo 32 370 35 11).

Więcej o:
Komentarze (165)
Mają 4 dni, żeby się stawić na komisariacie w Zabrzu. Potem policja pokaże ich twarze całej Polsce
Zaloguj się
 • dalacin4

  Oceniono 45 razy 27

  gwałciciele, sprawcy uszkodzeń ciała i mordercy mogą być spokojni - mają zapewnioną anonimowość, włamywacze też, ale niech tylko ktoś skubnie drobne z banku to będzie miał mordę widoczną na bilbordach w całym królestwie chrystusowym, tak nam dopomóż bóg, amen

 • mreck

  Oceniono 17 razy 15

  Tatooo, kto to jest uczciwy znalazca?
  - to taki ktos kto znajdzie jak nikt nie widzi, synku.

 • mendiga

  Oceniono 19 razy 15

  "Za pierwszym razem, 12 października, natychmiast pojawiła się para, która zgarnęła pieniądze. 9 dni później w podobny sposób wzbogacił się inny mężczyzna."

  Czyli przez co najmniej 9 dni ten bankomat tak "działał"? Brawo.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 14

  Każdy Prawdziwy Polak wie że to nie kradzież. Znalezione nie kradzione - wysysamy z mlekiem matki ...

 • szlachcic

  Oceniono 23 razy 11

  Bankowi zginelo 500zl i bank jest w stanie uruchomic calkiem mocny aparat ujawnienia oblicza czlowieka ktory byc moze chcial oddac ta forse, szedl na policje ale mu wpierd.... i lezy teraz w szpitalu
  Ryja bandyty ktory w beszczelny sposob TERRORYZUJE sprzedawce w sklepie, kradnie mu te same 500zl nie mozna juz ujawniac
  Zachowanie tych dwoch ludzi ktorzy biora nieswoje jest diametralnie inne pod wzgledem karnym, lecz mozliwsci uruchomienia panstwowych procedur tez jest zupelnie inna
  Bank za w sumie swoje winy moze zrobic wszystko, a sprzedawca ewidentnie skrzywdzony moze bandycie skoczyc.
  To jest wlasnie polskie prawo

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy 10

  "Jak opisują funkcjonariusze, sprawcy wykorzystali fakt, że bankomat przy ul. 3 Maja wypłacał pieniądze ze znacznym opóźnieniem. W dwóch przypadkach klienci uznali, że jest zepsuty i po prostu odeszli."
  =================================================================
  A ja zapytam nieśmiało - kto jest odpowiedzialny za "fakt, że bankomat przy ul. 3 Maja wypłacał pieniądze ze znacznym opóźnieniem"?

 • newpatric

  Oceniono 13 razy 9

  - Tato co to jest sumienie???

  - To taki głos, który mówi, że ktos patrzy.

 • yosemitesam

  Oceniono 19 razy 9

  Chytry ten bank. Osobom, które odeszły bez pobranian gotówki pewnie pokażą faka, a kasę od znalazców zaksięgują sobie jako zysk nadzwyczajny. Ja na ich miejscu zgłosiłbym się z ultimatum, że pieniądze oddam, ale wyłącznie właścicielowi karty i niech mnie z nim umówią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX