Sting zachwycony polskim rosołem. "The kluski in Toruń was delicious"

Sting wystąpił w czwartek w Toruniu. Na światowej sławy muzyku wrażenie zrobiło jednak nie samo miasto, ale... rosół z gołębia, który zjadł przed koncertem.

Autor tak wielkich hitów jak: "Englishman In New York", "Fragile" czy "Every Breath You Take" odwiedził w tym tygodniu Polskę, by wystąpić w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Gwiazdor przyleciał w środę do Warszawy. W czwartek po południu przyjechał do Torunia. Jak mówi portalowi Gazeta.pl organizator koncertu - artysta zaraz po przyjeździe poszedł na obiad do restauracji "Pikado" zlokalizowanej w CKK Jordanki. Zjadł tam m.in. rosół z gołębia. Potrawa tak go zachwyciła, że w sobotę rano pochwalił się jej zdjęciem na swoim profilu na Facebooku.

"The kluski in Toruń was delicious. Thank you Poland for a memorable visit" - napisał.

Wpis Stinga polubiło ponad 14 tysięcy osób. W komentarzach pod nim pojawiło się wiele polskich akcentów. Fani muzyka doradzają mu, co powinien zjeść podczas następnej wizyty w Polsce. "You must try...... pierogi, kwasnica, golabki, zalewajka, schabowy z ziemniakami i kapustą, bigos and many many more. We waiting for you again" - napisał Grzegorz.

Restauracja już wykorzystała wpis Stinga, by zareklamować nową potrawę w menu. 'Sting wspomina swoją wizytę w naszej restauracji :) A na rosół z gołębia, który jadł zapraszamy od poniedziałku" - napisano na profilu knajpy.

Wizyta Stinga w Toruniu trwała zaledwie kilka godzin. Artysta po obiedzie zagrał 1,5-godzinną próbę, udzielił kilku wywiadów, a potem zaśpiewał sześć kawałków plus bis przed 900-osobową publicznością.

Koncert zarejestrowała Telewizja Polska. Ma zostać pokazany 1 stycznia na antenie TVP.

 

Więcej o: