Policja pilnuje krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Otoczyli go kordonem [ZDJĘCIA]

Na Krakowskim Przedmieściu miesięcznica smoleńska, a obok - kontrdemonstracja. Porządku pilnują policjanci. Jak donosi nasz reporter, na oku mają szczególnie jedno miejsce.

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie jak co miesiąc odbyły się obchody tzw. miesięcznicy smoleńskiej. Tym razem jednak pojawiła się też kontrdemonstracja - Obywatele RP protestują m.in. przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy. Przynieśli wielki transparent z napisem "Ręce precz od grobów". Demonstranci planują zostać w tym miejscu do wieczora.

Uczestnicy smoleńskich obchodów ustawili z kolei przed Pałacem Prezydenckim krzyż ze zniczy. Tego miejsca szczególnie pilnuje policja. Jak donosi nasz reporter, ciężko nawet zrobić zdjęcie w tym miejscu, bo funkcjonariusze otoczyli krzyż kordonem, ponieważ są obawy, że ktoś może chcieć go w ciągu dnia zniszczyć. 

W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji wyjaśnił, że priorytetem policji jest zapewnienie spokoju na Krakowskim Przedmieściu. - Warszawski ratusz zarejestrował kilkanaście legalnych demonstracji, wszystkie w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Naszym zadaniem jest dbanie o porządek i spokój tych zgromadzeń przez cały dzień - mówi asp. szt. Mariusz Mrozek. I podkreśla, że nieprawdą jest, że policja dostała jakieś specjalne "zlecenia" np. od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. 

Więcej o:
Komentarze (887)
Policja pilnuje krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Otoczyli go kordonem [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • kalmar1967

  Oceniono 112 razy 88

  prawidłowa informacja powinna być: policja pilnuje zniczy na chodniku na Krakowskim Przedmieściu. Nie mieszajcie w to krzyża, bo dla katolika krzyż jest symbolem, a dla pisiora narzędziem nienawiści.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 91 razy 75

  Cóż mamy PRL bis, trzeba będzie odgrzać wszystkie zapomniane już kawały o milicjantach i Ormo

 • prezio1eki

  Oceniono 68 razy 58

  Nie ma przestępstwa ani wykroczenia a ustawa o Policji nie mówi o zadaniu: usługi dla polityków.

 • Andréas Kloss

  Oceniono 63 razy 55

  Jak widać na załączonych zdjęciach, z powodu braku zainteresowania miesięcznicą, tłum postanowili zrobić policjanci i czcić. Hahahahahahahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX