Misiewicz znowu jest rzecznikiem MON. Resort potwierdza informacje

• Bartłomiej Misiewicz został odwieszony jako rzecznik MON
• Sam zwrócił się z prośbą o zawieszenie po artykule w "Newsweeku"
• Spytaliśmy MON dlaczego, ale czekamy odpowiedź

Bartłomiej Misiewicz został odwieszony i na nowo pełni funkcje rzecznika MON - potwierdzili pracownicy Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej potwierdziło. Dwa miesiące temu został on zawieszony przez Antoniego Macierewicza na własną prośbę, po publikacji kontrowersyjnego artykułu w tygodniku "Newsweek". Według dziennikarzy Misiewicz proponował radnym PO z Bełchatowa pracę za przystąpienie do koalicji z PiS.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Bartłomiej Misiewicz?

Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był "oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji".

Jakie funkcje pełni Bartłomiej Misiewicz?

W sierpniu tego roku Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu 26-latek bez wyższego wykształcenia został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokonano zmian. Misiewicz po medialnej krytyce zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka. 

Więcej o:
Komentarze (300)
Misiewicz znowu jest rzecznikiem MON. Resort potwierdza informacje
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 65 razy 57

  PIS jest bardziej bezczelne od komuchów

  pluja narodowi w twarz i śmieją się z głupoty ciemnego luda

  to jest wprost niesamowite

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 46

  Jak to dlaczego wrócił , koleś Antka niejaki Ziobro polecił salcesona ułaskawić podległemu sobie prokuratorowi i po sprawie , Misiewicz czysty jak woda w pisim szambie i na wszelkie stanowiska się nadaje

 • polakadam

  Oceniono 51 razy 43

  Za panowania PIS-u to same cyrki !!! M.Kamiński 3 lata więzienia i 10 lat zakazu zajmowania kierowniczych stanowisk .Ułaskawiony przez PIS-owskiego prezydenta i mianowany na kordynatora służb specjalnych !!!! Czyż to nie cyrk ??? Gowin w kompani wyborczej zostaje wskazany na szefa MON !!!ZOSTAJE naukowiec od zamachow !!!! Zero ,super prokurator ,A w poprzedniej kadencji zabrakło chyba 3 głosow w Sejmie ,żeby postawić ZERO przed Trybunał Stanu za machlojki w latach rządów PISu w 2005-2007 !!! Cyrk na kółkach !!

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 36

  Cały pis dostan oparty jest na kłamstwie,oszustwie i manipulacji.Nowa ideologia ma na celu zastraszanie i ogłupianie narodu polskiego,bo łatwiej takim kierować.I to jest najbardziej przerażające.
  W wolnej,demokratycznej Polsce,której teraz już nie ma,bo została zniewolona przez "naczelnika" karła z Żoliborza,mogłem powiedzieć co chciałem,mogłem być spokojny o wykształcenie moich dzieci,mogłem w sądzie oczekiwać na uczciwy wyrok,mogłem złożyć skargę na prokuraturę i wreszcie mogłem spokojnie w niedzielę zrobić zakupy.
  Za chwilę będziemy mieli święto narodowe 10-go każdego miesiąca i zostaną przywrócone pochody kwietniowe,tak jak kiedyś były majowe.Takiej Polski nie chcę!
  Tak jak powiedział ostatnio P Rzepliński-w Polsce już doszło do zamachu stanu i wszystko wskazuje na ,że Polska jakiej nie chce już jest:
  Jak to jest możliwe,że w XXI w w tak dużym państwie dwie osoby robią w nim taki chlew bez żadnej odpowiedzialności?Kiedy za to odpowiedzą przed niezależnymi Sądami i Trybunałami?

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 28

  Teraz nie tylko że wrócił na stanowisko niedorzecznika , to nowy order dostanie za poniesione "krzywdy"

 • Rafa MoonWalker

  Oceniono 33 razy 27

  To jest nie tylko kompromitacja MON ale również potwarz dla wielu oficerów w WP! Przypominam medale dla Misiewicza i wielu kapelanów wojskowych, które w rzeczywistości należą się prawdziwym żołnierzom a nie koleżkom w sukienkach Maciarewicza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX