Wrocławianie w akcji. Poszli na spacer i zablokowali myśliwym polowanie [ZDJĘCIA]

• Grupa z "Wrocławianie przeciw myśliwym" zablokowała polowanie• Akcja aktywistów odbyła się w niedzielę w Jugowcu k. Środy Śląskiej• Myśliwi wezwali na miejsce policję

Grupa ekologów "Wrocławianie Przeciw Myśliwym" zablokowała kolejne polowanie - tym razem w Jugowcu k. Środy Śląskiej. O akcji poinformowali na profilu na Facebooku. Działacze pojawili się w lesie w kamizelkach odblaskowych. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", na miejsce została wezwana policja, która spisała aktywistów. Myśliwi usiłowali zniechęcić działaczy do przebywania w pobliżu, a gdy to się nie udało, przenieśli się kilka kilometrów dalej. Tam także pojechali "Wrocławianie...". Polowanie ostatecznie zostało odwołane.

Dowiedz się więcej:

Jakie inne działania prowadzą "Wrocławianie Przeciw Myśliwym"?

Wrocławska "Gazeta Wyborcza" informowała m.in. o blokadzie polowania na ptaki nad Zalewem Mietkowskim, która odbyła się ponad tydzień temu. "W polowaniach na ptaki zdarza się najwięcej niecelnych trafień. Nie wszystkie giną od razu. Postrzelone nie mogą odlecieć, umierają zimą z głodu" - argumentowali wtedy aktywiści w rozmowie z "GW". Jak dotąd, odbyły się trzy podobne akcje.

Jak myśliwi komentują działania ekologów?

- Działamy zgodnie z prawem, przestrzegamy kalendarza polowań - mówił "Wyborczej" Roman Rycombel, przewodniczący zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu. Myśliwi przekonują, że to dzięki nim wykrywane są m.in. nielegalne wysypiska śmieci i działania kłusowników.

Zobacz także: Właśnie tak wykorzystuje się nowoczesną technologię do zastawiania pułapek na kłusowników