"Czyli pan nie jest sympatykiem Radia Maryja? No to przechodzimy dalej". Popis arogancji w TVP

Danuta Holecka przerwała Marcinowi Święcickiemu, gdy ten zaczął krytykować Radio Maryja. - No to przechodzimy dalej - stwierdziła, nie dając dokończyć zdania politykowi PO.

Gośćmi sobotniego wydania "Wiadomości" w TVP1 byli: Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek Senatu Adam Bielan z PiS. - Na początek chciałam panów zapytać o fenomen Radia Maryja, od którego dzisiaj zaczynaliśmy "Wiadomości". Radio, któremu na początku chyba nikt nie wróżył takiej przyszłości i tego, co w tej chwili jest - zaczęła rozmowę dziennikarka Danuta Holecka. 

- Tak. To radio zbudowano od postaw i bez żadnych wielkich dotacji, na początku bez koncesji, wbrew często np. KRRiT, pamiętamy te protesty w obronie TV Trwam, więc ojcu Tadeuszowi Rydzykowi rzeczywiście udało się w ciągu tego ćwierćwiecza zbudować szalenie ważne instytucje. Często mówi się o Radiu Maryja, czy kiedyś się mówiło, w kontekście jakichś kontrowersji politycznych, ale nie zapominajmy, że to są miliony słuchaczy, którzy szukają tam modlitwy, ukojenia - mówił Bielan.  

"Rozumiem, że pan do sympatyków radia się nie zalicza?" 

Gdy do głosu doszedł Święcicki, na radio posypała się krytyka. - Jeśli chodzi o finanse Radia Maryja, to nie do końca są te finanse jasne. Nie do końca się rozlicza z tych pieniędzy, przynajmniej przed opinią publiczną. Przypomnę tu zbiórkę na Stocznię Gdańską... 

- O żadnych zarzutach prokuratorskich nie słyszałam w tej kwestii - przerwała mu Holecka, która nie robiła tego, gdy mówił Adam Bielan. 

- Ja też nie słyszałem, natomiast opinia publiczna nie otrzymała wyjaśnień, które przy zbiórkach pieniężnych, wydaje się, warto wyjaśnić, jak są zbierane te pieniądze. Nie widzę w tym nic złego, by radio to wyjaśniało, jeśli nie ma nic do ukrycia - odpowiedział poseł PO. 

Holecka nie kontynuowała jednak tego tematu i dopytywała Święcickiego o "fenomen radia".

- Ja bym jednak oczekiwał, żeby radio katolickie promowało taką wiarę chrześcijańską, która nie jest politycznie zaangażowana po jednej stronie bardzo wyraziście i przeciwko innym bardzo wyraziście - stwierdził Święcicki. 
- Czyli rozumiem, że pan do sympatyków radia się nie zalicza? - zapytała dziennikarka.
- Ja się nie zaliczam... - próbował odpowiedzieć Święcicki 

Holecka mu przerwała: - To przechodzimy dalej panowie - stwierdziła. Wróciła jednak na chwilę do wypowiedzi Święcickiego - To w przeciwieństwie do marszałka Adama Bielana - dodała. 

A TERAZ ZOBACZ: Rok temu byście w to nie uwierzyli. Absurdy PiS-u