Strażacy walczą ze skutkami wiatru i śniegu. Od wczoraj do rana 1250 interwencji

• Od wczoraj do 5 rano w całej Polsce strażacy interweniowali 1250 razy• Usuwali głównie skutki silnego wiatru, który łamał drzewa i gałęzie • Bez prądu jest około 178 tys. odbiorców, w tym 66 tys. na Mazowszu

W nocy intensywniej padał deszcz i deszcz ze śniegiem, najsilniej w Wielkopolsce i na Mazowszu. Na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce mocno wiało. W rozmowie z radiem TOK FM Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej mówił, że od wczoraj do rana strażacy interweniowali 1250 razy. Nic poważnego nikomu się nie stało. Opóźnione są niektóre przyloty na warszawskie Okęcie, odloty odbywają się planowo. Problem z wylotami jest na lotnisku w Gdańsku. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu jest około 178 tys. odbiorców. Najwięcej w woj. mazowieckim - ok. 66 tys. Awarie są usuwane na bieżąco.

 
 
 
 

Dowiedz się więcej:

Jaka dziś będzie pogoda?

Dziś wciąż popada, ale już przelotnie. Polska znajduje się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Napływa powietrze pochodzenia arktycznego. Temperatura wyniesie od 0 do 3 st., nad morzem i na Pomorzu od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany, dość silny i miejscami silny od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h.

Więcej o: