Wałęsa nie wierzy w winę Piniora. "Czy człowiek może się aż tak zmienić?"

• Lech Wałęsa zabrał głos w sprawie zarzutów dla Józefa Piniora• Były działacz solidarności jest podejrzany m.in. o przyjęcie łapówki• Były prezydent RP podkreślił TVN24, że Pinior zawsze był uczciwy

Lech Wałęsa powiedział TVN24, że uważnie obserwuje sprawę Józefa Piniora, ale ciężko mu uwierzyć w jego winę. - Chciałbym poznać czy to prawdopodobne by człowiek mógł się tak zmienić - stwierdza. Zaznaczył, że Pinior zawsze był "maksymalnie uczciwy i maksymalnie oddany". Dodał również, że mężczyzna miał spore oszczędności. - On miał wielkie pieniądze przecież, które zabezpieczył. To się po prostu nie mieści w głowie, po prostu w to nie wierzę - mówi Wałęsa.

Dowiedz się więcej:

Jakie zarzuty usłyszał Józef Pinior?

Były senator PO i eurodeputowany Józef Pinior usłyszał zarzuty przyjęcia dwóch łapówek na kwoty 6 tys. i 40 tys. zł. Pinior był jedną z 11 osób zatrzymanych we wtorek rano przez CBA. Zatrzymany został także asystent byłego senatora. - W dniu dzisiejszym na zlecenie tutejszej prokuratury CBA we Wrocławiu dokonała zatrzymania 11 osób w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępstw korupcyjnych - poinformował Piotr Baczyński z Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: