Wałęsa nie wierzy w winę Piniora. "Czy człowiek może się aż tak zmienić?"

• Lech Wałęsa zabrał głos w sprawie zarzutów dla Józefa Piniora
• Były działacz solidarności jest podejrzany m.in. o przyjęcie łapówki
• Były prezydent RP podkreślił TVN24, że Pinior zawsze był uczciwy

Lech Wałęsa powiedział TVN24, że uważnie obserwuje sprawę Józefa Piniora, ale ciężko mu uwierzyć w jego winę. - Chciałbym poznać czy to prawdopodobne by człowiek mógł się tak zmienić - stwierdza. Zaznaczył, że Pinior zawsze był "maksymalnie uczciwy i maksymalnie oddany". Dodał również, że mężczyzna miał spore oszczędności. - On miał wielkie pieniądze przecież, które zabezpieczył. To się po prostu nie mieści w głowie, po prostu w to nie wierzę - mówi Wałęsa.

Dowiedz się więcej:

Jakie zarzuty usłyszał Józef Pinior?

Były senator PO i eurodeputowany Józef Pinior usłyszał zarzuty przyjęcia dwóch łapówek na kwoty 6 tys. i 40 tys. zł. Pinior był jedną z 11 osób zatrzymanych we wtorek rano przez CBA. Zatrzymany został także asystent byłego senatora. - W dniu dzisiejszym na zlecenie tutejszej prokuratury CBA we Wrocławiu dokonała zatrzymania 11 osób w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępstw korupcyjnych - poinformował Piotr Baczyński z Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (128)
Wałęsa nie wierzy w winę Piniora. "Czy człowiek może się aż tak zmienić?"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 51 razy 33

  Ale ani Ziobro, ani M.Kamiński {ułaskawiony przestępca z wyrokiem}, ani Kaczyński i jego banda, oni się nie zmieniają..!

  W co gra Ziobro i jego grupa z "Solidarnej Polski" ? .. Jak wiadomo jest wiele twardych dowodów szachrajstw finansowych, "wspomagania" finansowego w okresie wyborczym, przez "niezależne osoby, sympatyków" {członkowie rodzin} które wpłacały olbrzymie sumy na konto "Solidarnej Polski", co jest niezgodne z prawem , z Konstytucją..!!! Teraz Ziobro i jego grupa przestępcza, oskarżając Piniora, chcą przykryć swoje afery, przekręty..!!!

 • fctheduck

  Oceniono 28 razy 22

  Pisowskie kanalie niszczą następnych przeciwników politycznych. Kiedy okaże się, że gość jest niewinny, po cichu go wypuszczą, ale juz nie usłyszymy o tym w reżimowych mediach. UB wróciło.

 • Podła Zmiana

  Oceniono 24 razy 14

  Jeżeli prokuratura boi się mataczenia to znaczy, że nie ma dowodów i chce zastosować areszt wydobywczy. Towarzysz Piotrowicz świetnie zna te metody bo je stosował jeszcze przed 1989.

 • kamil-t

  Oceniono 21 razy 11

  6 tys. albo 40 tys. to raczej sumy, które ktoś przeznacza na akcje operacyjne a nie suma które ktoś przeznacza na łapówki takiego kalibru. Co do Piniora - miał w ręku o wiele wieksze pieniadze i ich nie ruszył - sprawdził się jakby w moich oczach. Stąd mam... pewne podejrzenia, sądzę że uzasadnione.

 • kocurxtr

  Oceniono 21 razy 11

  ja bym jednak zbadał, jak karły weszły w posiadanie willi na Żoliborzu
  warto by też prześwietlic 'srebną'
  i sprawę Telegrafu
  o SKOKach nie wspominając...

 • jan osik

  Oceniono 17 razy 9

  warto dodać, że te 6k to rzekoma łapówka za zgodę na wydobycie jakiś kopalin ...
  suma wskazuje, że musi chodzić o marchew lub pietruszkę.

 • floryda77

  Oceniono 27 razy 9

  6 tysięcy łapówki? CBA się kompromituje. Przez społecznego asystenta próbują w robić legendę Solidarności. A może CBA zajmie się lodami jakie kręcili w Brukseli asystenci europosłów Witold Ziobro i Michał Krupiński? Dodam, że teraz "zarządzają" PZU.

 • japka_putina

  Oceniono 27 razy 9

  Są ludzie, których nie da się przekupić, ani zastraszyć. Mają do tego dość odwagi, by iść pod prąd, niezależnie jak silny. Owszem, można ich czasami nabrać, bo są idealistami. Pisiory takich ludzi szczerze nienawidzą, bo są ich przeciwieństwem, choć też dają się nabierać - wystarczy im obiecać kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX