Zmasowana akcja CBŚP. Seria zatrzymań: odbili 7 ton (!) nielegalnego tytoniu za ponad 5 mln zł

• Policjanci zabezpieczyli 5 milionów papierosów, około 7 ton tytoniu• Akcję przeprowadzono w województwach pomorskim i wielkopolskim• Zatrzymano 16 osób. To kolejna odsłona walki z nielegalną produkcją

5 milionów papierosów, 7 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci CBŚP podczas likwidacji fabryki papierosów i dwóch krajalni w woj. wielkopolskim i pomorskim. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 16 osób. To kolejne uderzenie w przestępczość tytoniową w tym roku. Działalność zorganizowanych grup przestępczych naraziła Skarb Państwa na 146 mln złotych strat.

Dowiedz się więcej:

Co wiadomo o działalności fabryki w Wielkopolsce?

Policjanci CBŚP otrzymali informację, że w powiecie kępińskim w magazynach trwa nielegalna produkcja tytoniu. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 6 osób. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni i nie mieli czasu na reakcję. W hali policjanci odkryli maszynę do produkcji papierosów oraz maszynę do pakowania gotowych wyrobów. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 5 mln gotowych papierosów, ponad 3 tony krajanki i półprodukty. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu akcyzy oszacowano na ponad 6,5 mln złotych, a podatku VAT na ponad 2,7 mln. Szacunkowa wartość zabezpieczonego gotowego towaru to blisko 5,5 mln złotych. 

Więcej o: