Prezydent Poznania po stronie małej Asi. Jej mamie nie zostanie odebrany zasiłek

Asia z Poznania zebrała ponad 100 tys. zł na rehabilitację swojej mamy. Z powodu tych pieniędzy kobiecie mógł zostać odebrany zasiłek. Szybko interweniował prezydent miasta, który zapowiedział rozwiązanie sprawy.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak opublikował na swoim profilu na Facebooku informację, że mamie 9-letniej Asi nie zostanie odebrany zasiłek. W celu rozpatrzenia tej sprawy odbyło się dziś spotkanie prezydenta z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania przekazała relację z rozmów. Znalazły się tam słowa dyrektora MOPR, Włodzimierza Kałeka:

- Chcę przeprosić panią Annę, a szczególnie Asię, żeby nie traciła ducha ani nadziei. Jej pomysł był rewelacyjny, płynął z głębi dziecięcego serca. Mamie na pewno nic nie zabierzemy i pomożemy tak, jak tylko możemy to zrobić.

Słynny kiermasz małej Asi

9-letnia Asia poruszyła ludzi z całej Polski i zebrała na leczenie i rehabilitację mamy przeszło 100 tys. zł. Kilka dni temu kobieta otrzymała pismo od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu o wszczęciu postępowania w sprawie odebrania zasiłku. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zobacz, jak wyglądał kiermasz zorganizowany przez Asię:

Tłumy na kiermaszu 8-letniej Asi z Poznania. "Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie tyle osób"

Więcej o: