3-miesięczny Fabian uduszony poduszką. 19-letnia matka wcześniej zamierzała go sprzedać

Magda S. udusiła swoje własne dziecko - twierdzi prokuratura okręgowa w Legnicy. Kobieta w lipcu stwierdziła, że "dobrze byłoby pozbyć się" 3-miesięcznego niemowlaka. Teraz wraz z partnerem odpowie za zabójstwo.

Niedziela, 8 maja. 19-letnia Magda S. rodzi syna. Daje mu na imię Fabian. Nie chciała tego dziecka. Będąc w ciąży planowała, że sprzeda niemowlę. Po porodzie mieszka przez kilka tygodni u swojej rodziny.

Dziewczyna ma za sobą trudną przeszłość, mieszkała w placówkach dla trudnej młodzieży. Wyrzucano ją za nieprzestrzeganie regulaminu, a także za pobicie jednej z podopiecznych ośrodka socjalizacyjnego.

Magda S. wiąże się ze starszym o dwa lata Adrianem G. Oboje mieli już konflikty z prawem. Chcą razem zamieszkać. Dziewczyna wraz z dzieckiem przeprowadza się mieszkania należącego do ojca jej partnera w gminie Rudna w woj. dolnośląskim. Zajmują jeden pokój. W mieszkaniu często odbywają się libacje alkoholowe, para nie stroni także od narkotyków.

Niemowlę uduszone kolorową poduszką

Wtorek, 26 lipca. Tego feralnego dnia do Magdy S. i Adriana G. przychodzą znajomi. Wspólnie piją. 3-miesięczny Fabian jest marudny, płacze. Magda S. w pewnym momencie stwierdza, że ma dość i "dobrze byłoby pozbyć się" niemowlęcia.

Magda S. bierze dużą kolorową poduszkę i dusi chłopca - tak wynika z ustaleń prokuratury. Jeden ze znajomych próbuje powstrzymać 19-latkę, Adrian G. dba jednak o oto, by Magdzie S. nikt nie przeszkodził.

Kilka godzin później, ok. godz. 23 Magda S. wzywa karetkę. Lekarz stwierdza zgon. Biegli przeprowadzają we Wrocławiu sekcję zwłok. Wykazuje ona, że dziecko zmarło nagle, a przyczyną była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Matka niemowlaka i jej partner nie przyznają się do zbrodni. Psychiatrzy nie stwierdzają u nich wyłączonej lub ograniczonej poczytalności. Za zabójstwo grozi im dożywocie.

Zobacz także: Matka zostawiła niemowlę na przewijaku. Teraz pokazała film, aby ostrzec innych rodziców