Poczta Polska sprzedaje znaczek z okazji 25-lecia Radia Maryja. Nakład? 360 tys. sztuk

Od piątku Poczta Polska sprzedaje kopertę i znaczek wydane z okazji 25-lecia Radia Maryja. Rozgłośnia założona przez o. Tadeusza Rydzyka będzie obchodzić jubileusz w grudniu.

Znaczek z wizerunkiem Maryi został wydany w nakładzie 360 tysięcy sztuk, kosztuje 2 zł. Z okazji 25-lecia toruńskiego Radia Maryja Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży także okolicznościową kopertę z naklejonym znaczkiem pocztowym.

Poczta-Polska.pl

Poczta-Polska.pl

Na kopercie znalazł się cytat Jana Pawła II pochodzący z 1994 r.: "Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości".

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 r. przez zgromadzenie redemptorystów. Jego prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk.

WOŚP w tym roku bez znaczka

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Poczta Polska w tym roku nie wyemituje okolicznościowego znaczka z okazji 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uzasadniając to kosztami.

Poczta zapewnia jednak, że w zamian wydaje kartkę z nadrukowanym znaczkiem dedykowaną WOŚP. Pracownicy mają też sprzedawać znaczki pocztowe poświęcone orkiestrze, które nie sprzedały się w poprzednich latach.

Zobacz także: Szybkie ręce ojca Rydzyka - jedna unika pocałunków, druga zbiera koperty 

Więcej o: