Fragment ciała kobiety od pasa w dół wyłowiony z Bałtyku. Są już wyniki sekcji zwłok

• Są wyniki sekcji zwłok wyłowionych przez rybaków z Łeby• Kobieta miała ok. 20-30 lat, ciało było w morzu przez ok. 3-4 miesiące• Prokurator: Oddzielenie części ciała nie było działaniem osób trzecich

Prokuratura ujawnia wyniki sekcji zwłok wyłowionych przedwczoraj z Morza Bałtyckiego przez rybaków z Łeby. Była to część ciała kobiety od pasa w dół. - Kobieta miała ok. 20-30 lat, wzrost ok. 168-170 cm, ciało przebywało w morzu przez ok. 3-4 miesiące - mówi w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Patryk Wegner z Prokuratury Rejonowej w Lęborku. Jak dodaje, "oddzielenie części ciała nie nastąpiło wskutek celowego działania osób trzecich". Oznacza to, że rozdzielenie zwłok mogło być efektem m.in. prądów, długiego przebywania ciała w wodzie, kontaktu z sieciami rybackimi.

Dowiedz się więcej:

Jakie dalsze czynności będą prowadzili śledczy?

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. - Bez górnej połowy ciała nie będziemy w stanie stwierdzić, co było przyczyną zgonu - mówi prokurator Wegner. Trwa ustalanie tożsamości kobiety na podstawie policyjnej listy zaginionych osób. Jeśli okaże się, że kobieta przed śmiercią np. była na jachcie i wskutek nieostrożności wypadła i utonęła, to postępowanie zostanie umorzone.

 

Więcej o: