Na lotnisku pod Szczecinkiem postawiono barierkę... w poprzek pasa. Nie spełnia funkcji i zagraża pilotom

Metalowa barierka miała poprawić bezpieczeństwo na nowo otwartym lotnisku. Jednak zdaniem samych pilotów stanowi ona dla nich zagrożenie - opisuje portal iszczecinek.pl

Namalowanie pasów oraz postawienie barierki to niektóre z prac wykonanych w tym roku na lotnisku w Wilczych Laskach. Dzięki temu jest ono ponownie czynne i mogą tam lądować małe samoloty.  

Metalowa przeszkoda stanęła wzdłuż drogi, która przechodzi w poprzek pasa startowego. Miała uniemożliwiać samochodom wjeżdżanie na pas, co byłoby groźne dla samolotów. Jednak kierowcy po prostu omijają ją bokiem, tymczasem lotnicy ostrzegają, że barierka to duże zagrożenie - czytamy na portalu iszczecinek.pl.

Piloci zwracają uwagę, że z ich perspektywy barierka wygląda jak namalowany pas, a lepszy byłby choćby usypany wał. Władze gminy zapewniają, że barierka zostanie uzupełniona o biało-czerwone pasy, by być lepiej widoczną. Podkreślają też, że każde lądowanie na lotnisko pod Szczecinkiem trzeba zgłosić - wtedy odpowiednia osoba pojawi się na miejscu i naprowadzi samolot na pas. 

 
Więcej o: