Jaworzno. Co za zbieg okoliczności! Kierowca mazdy dachuje... a pomoc nadchodzi natychmiast [WIDEO]

Kierowca z Jaworzna wyprzedzał na zakręcie, jednak źle obliczył odległość. Żeby uniknąć czołowego zderzenia, ostro skręcił i z impetem wjechał do rowu. Na szczęście z drugiej strony jechała akurat karetka.

Cała sytuacja została nagrana przez innego kierowcę, który opublikował nagranie w serwisie YouTube. Widzimy na nim, jak mężczyzna wyprzedza na zakręcie tuż przed ośrodkiem edukacyjnym Geosfera w Jaworznie. Najwyraźniej nie widzi, że drugim pasem szybko zbliża się inny samochód, bo w ostatniej chwili wraca na swój pas. Skręca jednak tak ostro, że wpada do rowu. I to jak! Samochód odbija się i obraca o 180 stopni! Nie wygląda to dobrze. Nagle zza zakrętu wypada ambulans. Ratownicy natychmiast uruchamiają syrenę i udzielają pomocy poszkodowanemu.

 

- Na szczęście sytuacja była mniej groźna niż wygląda na filmie. W wyniku ogromnej nieostrożności kierowcy nie ucierpiał nikt poza nim i jego samochodem - poinformował nas komisarz Tomasz Obarski z KMP w Jaworznie. 32-letni kierowca trafił do szpitala na obserwację, ale poza drobnymi urazami nic mu się nie stało. Za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał 400 złotych mandatu i 6 punktów karnych.

Więcej o: