Oficjalnie: Jezus Chrystus "Królem Polski". Prezydent, posłowie i 6 tys. ludzi wzięło udział w uroczystości

• Chrystus został intronizowany "Królem Polski"
• Według Telewizji Trwam w uroczystości wzięło udział ok. 6 tys. osób
• W sanktuarium był też Andrzej Duda i inni politycy

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana został przyjęty w kwietniu tego roku. Oficjalne obchody odbywają się jednak dzisiaj. Na uroczystość przybyły tłumy pielgrzymów. Wziął w nich udział także prezydent Andrzej Duda i inni politycy. Wydarzenie transmitowała Telewizja Trwam, Radio Maryja oraz Polskie Radio.

Dowiedz się więcej:

Jak przebiegała uroczystość?

Dookoła sanktuarium od rana zgromadziło się ok 6 tys. pielgrzymów - podała Telewizja Trwam. Następnie odbyło się nabożeństwo i konferencja wyjaśniająca powody intronizacji. Andrzej Duda pojawił się tuż po zakończeniu tej części uroczystości i powitały go brawa. Wspomniano też, że prezydent z tej okazji podarował sanktuarium Ewangeliarz. Podczas mszy kardynał Dziwisz powiedział:

Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana.

Biskup Czaja przypomniał, że zgromadzeni na uroczystości to "przedstawiciele narodu polskiego". Dodał, że są tam, aby "z radykalnością swoich postanowień przyjąć Jezusa Chrystusa na nowo za króla i pana. Zacytował także "Królestwo" Norwida. Wśród obecnych był także suspendowany ks. Piotr Natanek.  

Po przyjęciu komunii i błogosławieństwie nastąpiło oficjalne ogłoszenie Jezusa Chrystusa "Królem Polski".

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie - na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa - brzmiał akt.

Dalej zawierzono Chrystusowi państwo polskie, rządzących, "wszystko, co Polskę stanowi" oraz wszystkie narody świata, "a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża".

W akcie znajdowało się także wyznanie:

Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa.

 Jutro akt intronizacyjny zostanie odczytany we wszystkich polskich kościołach.

 

Skąd wziął się pomysł na intronizację?

Idea intronizacji Jezusa sięga pierwszej połowy XX wieku. Kojarzy się ją z wizjami, których miała doświadczyć polska pielęgniarka Rozalia Celakówna. Wewnętrzne głosy miały jej podpowiadać, że Jezus domaga się od polskich władz konkretnych, ściśle sprecyzowanych działań. Jednym z nich miało być uznanie go królem Polski. Był to konieczny warunek ocalenia kraju w obliczu zbliżającej się wojny. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak Episkopat oceniał pomysł intronizacji?

Episkopat w marcu 2008 roku twierdził, że ogłaszanie Chrystusa Królem Polski jest "niewłaściwe i niepotrzebne", a w 2012 r. uważali jeszcze, że "nie trzeba Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron". Zmienili jednak zdanie. W styczniu 2016 roku bp Andrzej Czaja oświadczył: „Stwierdziliśmy, że uznanie przez wspólnotę ojczysta panowania Jezusa Chrystusa nad nią jest teologicznie dopuszczalne”.

Więcej o:
Komentarze (1268)
Oficjalnie: Jezus Chrystus "Królem Polski". Prezydent, posłowie i 6 tys. ludzi wzięło udział w uroczystości
Zaloguj się
 • dyfly

  Oceniono 219 razy 71

  Skoro krolem Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Holandii juz za moment bedzie Allah to dlaczego krolem Polski nie moze byc Jezus ?

 • antoniferdynand

  Oceniono 73 razy 67

  Dziwne - nie było referendum w sprawie konstytucji a w niej jest zapisane że Polska to republika parlamentarna a nie monarchia. Poza tym nawet gdyby było inaczej to o wyborze króla w drodze elekcji decydował by naród skoro decyduje zarówno o wyborze wójtów, burmistrzów, prezydenta RP. Tego typu wybór wykracza poza pełnomocnictwa jakie naród udziela swoim przedstawicielom - co określa konstytucja. Generalnie samowolka - szkoda że w ten wymiar bezprawia wpisują postać, która dla wielu jest istotna religijnie a tu jest przedmiotem jakiejś politycznej nawalanki

 • kreciarobota59

  Oceniono 101 razy 63

  Papież – przywódca światowych religiiPrzyklejony
  PAPIEŻ JAKO PRZYWÓDCA RELIGII ŚWIATOWYCH – GŁÓWNE POWODY AGRESJI EKUMENICZNEJ WATYKANU.

  Linki klikalne w źródle – Red. W.P.
  a10

  Ostatnio Papież Franciszek po raz kolejny udowodnił swoją przewagę nad większością pozostałych przywódców religijnych na świecie, po raz pierwszy w historii przymuszając koncelebrować wraz z nim Prymasa anglikańskiego Arcybiskupa Canterbury Welby. Znane słowa byłego premiera Izraela Szimona Peresa o tym, że dobrze byłoby, aby Papież poprowadził za sobą różne wyznania religijne, zaczynają spełniać się na naszych oczach.

  Jeszcze nigdy w historii ludzkości nie obserwowano tak wielkiego zbliżenia wszystkich religii światowych, a tym bardziej – pod egidą jednej osoby. Obecnie praktycznie wszystkie główne religie świata pod naciskiem zachodnich oligarchii intensywnie porzucają swoje wielowiekowe kanony i przebudowują się w stylu synkretyzmu neoliberalnej ideologii politycznej z „New Age”- owskim okultyzmem. Jedyna religia światowa stopniowo nabiera realnych kształtów (zob. „Od syntezy globalnego Chrześcijaństwa” do „syntezy globalnych religii”: W.P. Filimonow o mentalnej i kulturalno – ideologicznej globalizacji).

  Przedstawiciele Watykanu nawet nie ukrywają faktu, że ich polityka wchłonięcia wyznań religijnych budowana jest w oparciu o odrzucanie własnych doktryn religijnych przez liderów tych wyznań, na miejscu dogmatów których umieszcza się prymitywne hasła społeczno – polityczne. Papiści swoje ekumeniczne, polityczne wezwania ogłaszają pod hasłem „powrotu do prawdziwego Chrześcijaństwa”, chociaż o wiele bardziej przypominają one „Wezwania KC KPZR dotyczące 1-go maja”. Co i nie jest zaskakujące: korzenie ideologii liberalizmu i komunizmu są takie same (zob. Prawosławnym nie jest po drodze z komunistami i socjalistami: O fałszywym patriotyzmie z antyglobalizmem i o katolickiej globalnej partii komunistycznej). Szef watykańskiego Departamentu ds. Ekumenizmu kardynał Koch, mając na myśli kwestię „wielkiego rozłamu, schizmy” (w rzeczywistości, oderwania się Katolicyzmu od Chrześcijaństwa) w 1054 roku, powiedział niedawno, co następuje: „Kościół na Wschodzie i na Zachodzie podzielił się głównie nie z powodu różnic doktrynalnych, ale ze względu na stopniowe oddalanie się od siebie na poziomie mentalności i kultury … W związku z tym, dla zbliżenia trzeba znów nauczyć się żyć razem”. Oczywiście, to wszystko nie jest prawdą. Odpadnięcie Rzymu nastąpiło właśnie z powodu jego dogmatycznych naruszeń. Jednak Kocha nie interesują sprawy prawdy historycznej, tylko manipulacje polityczne, sprzyjające religijnej ekspansji neo-katolicyzmu. Dla takiej agresywnej polityki Watykanu rzeczywiście bardziej wygodne jest wykorzystanie technologii, dotyczących zmiany mentalności oponentów religijnych.

  Jezuici, kontrolujący aktualnie „Kościół” Katolicki, działają nie tylko w tajemnicy, ale i publicznie i dlatego o niektórych swoich metodach, dotyczących przejęcia władzy mówią całkowicie otwarcie. W tym planie znamiennym jest pierwszy publiczny występ Bergoglio w roli Papieża Franciszka. W wystąpieniu tym, w szczególności, powiedział o przyczynie wyboru właśnie tego imienia: „Wybrałem imię Franciszka z Asyżu, ponieważ chcę, aby Kościół był dla biednych, aby bronił pokoju i troszczył się o Stworzenie … Nie zapomnij o ubogich! To słowo weszło tu: ubodzy, ubodzy. Później, w związku z ubogimi, od razu pomyślałem o Franciszku z Asyżu. W międzyczasie, gdy liczono głosy, pomyślałem o wojnach. Franciszek – to człowiek pokoju. Oto tak to imię i weszło do mego serca: Franciszek z Asyżu. Człowiek ubóstwa, człowiek pokoju, człowiek, kochający i broniący Stworzenie. W tym momencie ze Stworzeniem nie mamy zbyt dobrych stosunków, prawda? … Och, jak jakbym chciał, żeby Kościół był ubogi i dla ubogich!”.

 • kenijro

  Oceniono 141 razy 63

  Wolność religijna, wolność manifestowania w przestrzeni publicznej poparcia dla swoich bogów, agitacja wyznaniowa, różne rytuały, cudactwa i rozpasanie religijne, to dzieło lewactwa. Dotyczy to również islamu i wszystkich innych 10 0000 religii, które są zrównane konstytucyjnie.
  Ograniczenie kultywacji zabobonu do sfery prywatnej i obiektów sakralnych (co powinno mieć miejsce), byłoby działaniem totalitarnym godzącym w prawa człowieka.
  Więc niech lewactwo nie narzeka, bo samo wypuściło gusła z puszki pandory.

 • kreciarobota59

  Oceniono 155 razy 57

  No i co z tego ze Prezydent Duda jest tam gdzie być powinien.Co moze ma jechać nie długo na chanukowe święta do Izraela ,lub zapali Menorę w pałacu prezydenckim jak to czynił Kaczyński i Komorowski.Pan Duda nie jest Żydem ,ma tylko Żonę,która jest bardzo mądra i ładna Chrześcijaństwo jest naszą religia i tradycja ,a komu się nie podoba to WON do Izraela lub do krajów muzułmańskich,a najlepiej jak wrogowie Chrześcijaństwa wyjada na Antarktydę,tam z fokami i pingwinami mogą zakładać GENDER

 • america_n_beauty

  Oceniono 66 razy 52

  To zakrawa na jakieś zbiorowe szaleństwo :)
  Jezus przyśnił się jakieś dziewczynie, nagadał jej, że chce być królem Polski i dziś władze państwowe czynią zadość tym żądaniom... Nie wiem na pewno, ale wygląda to na wymuszenie rozbójnicze.
  Czy od dziś Polska zmienia system i staje się monarchią konstytucyjną? A co o niekaralności osób piastujących najwyższe stanowiska państwowe? Wg N. Testamentu Jezus został skazany prawomocnym wyrokiem...

 • whitepony

  Oceniono 37 razy 29

  Czyli jednak monarchia. OK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX