Słynna "podobizna" Lecha Kaczyńskiego przed ratuszem już nie wygląda jak wcześniej. Tajemnicza podmiana

• Zmieniono wizerunek Lecha Kaczyńskiego przed stołecznym ratuszem• Ten nowy bardziej przypomina zmarłego - RMF FM pokazuje zdjęcie• Zamiany dokonano równie tajemniczo i nielegalnie jak ustawienia głazu

Chodzi o tablicę na kamieniu, który stanął przy placu Bankowym (między urzędem miasta i wojewódzkim) 9 kwietnia tego roku. Podobizna Lecha Kaczyńskiego umieszczona na tablicy na głazie była obiektem docinków: to, że przedstawia zmarłego prezydenta, brano raczej na wiarę. Dziś się okazało, że wizerunek zmieniono - na nieco bardziej przypominający Lecha Kaczyńskiego. Także - jak poprzednio - bez żadnej zgody władz. Urzędnicy - jak podaje RMF FM - zobaczyli zmianę dopiero rano.

Dowiedz się więcej:

Głaz Kaczyńskiego przed ratuszem

Głaz z tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego to kolejny etap walki PiS-u o pomnik prezydenta w Warszawie. Głaz stanął na placu Bankowym tuż przed 6. rocznicą katastrofy. Nie tylko wizerunek Lecha Kaczyńskiego wywołał sensację, ale i napis: "Poległ w służbie ojczyzny 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem", co oznacza, że były prezydent zginął w walce. Głaz został "odsłonięty" w obecności władz PiS-u na quasi-uroczystości 10 kwietnia. Urzędnicy tolerują go najpewniej, by uniknąć politycznych walk. Jednak już w czerwcu rzecznik ratusza zapowiedziałże to samowola budowlana i trzeba ją usunąć.

Sprawdź też książkę: "Lech Kaczyński. Opowieść arcypolska" >>

Zobacz także WIDEO: PiS celebruje rocznicę rządów. Sprawozdanie rządu przypomina galę rozdania nagród