Prokuratura o sprawie Tylman: Adam Z. ma obecnie status oskarżonego o zabójstwo

• Poznańska prokuratura poinformowała o postępach ws Ewy Tylman• Podejrzewany Adam Z. został formalnie oskarżony o zabójstwo• Jest ono kwalifikowane jako czyn "z zamiarem ewentualnym"

Adam Z. ma obecnie status oskarżonego o zabójstwo - poinformowała na konferencji poznańska prokuratura. Akt oskarżenia trafił już do sądu. Wg śledczych, Z. - mając świadomość, że może pozbawić życia - zepchnął Ewę Tylman ze skarpy, po czym nieprzytomną zepchnął do wody. - Godził się na to, że wskutek nieprzytomności oraz nietrzeźwości pokrzywdzonej oraz warunków atmosferycznych nastąpi śmierć - mówiła na konferencji prokurator. Podkreślała, że Adam Z. wielokrotnie zmieniał wersje wydarzeń. Badania wykazały, że czy w chwili popełnienia przestępstwa był poczytalny.

Dowiedz się więcej:

Co stało się z Ewą Tylman?

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w Poznaniu w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Wracała po imprezie do domu, odprowadzał ją Adam Z. Po raz ostatni Tylman była widziana ok. godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha. Dno i nabrzeża Warty były wielokrotnie przeszukiwane z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Kiedy i gdzie odnaleziono jej zwłoki?

25 lipca w Warcie, w niewielkiej miejscowości w powiecie poznańskim odnaleziono ciało młodej kobiety. Rysopis i ubiór odpowiadały zaginionej w zeszłym roku Ewie Tylman. Przy ciele znajdował się też dokument z nazwiskiem zaginionej. Badania potwierdziły, że to ciało Ewy Tylman.

Zarzuty dla Adama Z.

Prokuratura jeszcze przed trafieniem na zwłoki kobiety postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym (sprawca nie chciał pozbawić ofiary życia, ale godził się na jej śmierć - np. nie udzielił jej pomocy), do czego ten się nie przyznał. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Więcej o: