Częstochowa: Wielka bijatyka w kolejce do nocnego. 3 rannych, 11 zatrzymanych. Policja szuka księdza

Zniecierpliwiony staniem w kolejce 27-latek z Częstochowy miał sprowokować sobotnią bójkę pod sklepem przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Policja zatrzymała 6 Polaków i 5 Ukraińców w wieku od 19 do 38 lat.

Częstochowska policja zatrzymała 11 osób z Polski i Ukrainy, które w sobotę o 23 pobiły się w kolejce do sklepu spożywczego w Częstochowie. Według śledczych, powodem było zniecierpliwienie stojącego w kolejce 27-latka z Częstochowy.

Mężczyzna miał sprowokować innych ludzi stojących w kolejce do sklepu na rogu ul. Krakowskiej i Małej. Doszło do bijatyki, ale policja szybko pojawiła się na miejscu i zatrzymała uczestników - sześciu Polaków i pięciu Ukraińców w wieku od 19 do 38 lat. Większość z nich była pod wpływem alkoholu. Jak podaje lokalna "Gazeta Wyborcza" dwóm pobitym udzielono pomocy na miejscu, jeden z obywateli ukraińskich został przewieziony do szpitala.

Policja szuka osoby duchownej - naocznego świadka

Policja podkreśla, że zdarzenie nie miało charakteru incydentu na tle narodowościowym. Śledczy w niedzielę po południu rozpoczęli przesłuchania uczestników zdarzenia. Za udział w bójce lub pobiciu grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności

Policja poszukuje także osoby duchownej, która była naocznym świadkiem wydarzenia. Ksiądz prawdopodobnie porusza się volkswagenem w ciemnym kolorze. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem IV Policji w Częstochowie na ul. Kopernika 38, tel. (34)3691746 lub Komendą Miejską Policji w Częstochowie na ul. Popiełuszki 5, tel. (34)3691900.

 

Więcej o: