Częstochowa: Wielka bijatyka w kolejce do nocnego. 3 rannych, 11 zatrzymanych. Policja szuka księdza

Zniecierpliwiony staniem w kolejce 27-latek z Częstochowy miał sprowokować sobotnią bójkę pod sklepem przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Policja zatrzymała 6 Polaków i 5 Ukraińców w wieku od 19 do 38 lat.

Częstochowska policja zatrzymała 11 osób z Polski i Ukrainy, które w sobotę o 23 pobiły się w kolejce do sklepu spożywczego w Częstochowie. Według śledczych, powodem było zniecierpliwienie stojącego w kolejce 27-latka z Częstochowy.

Mężczyzna miał sprowokować innych ludzi stojących w kolejce do sklepu na rogu ul. Krakowskiej i Małej. Doszło do bijatyki, ale policja szybko pojawiła się na miejscu i zatrzymała uczestników - sześciu Polaków i pięciu Ukraińców w wieku od 19 do 38 lat. Większość z nich była pod wpływem alkoholu. Jak podaje lokalna "Gazeta Wyborcza" dwóm pobitym udzielono pomocy na miejscu, jeden z obywateli ukraińskich został przewieziony do szpitala.

Policja szuka osoby duchownej - naocznego świadka

Policja podkreśla, że zdarzenie nie miało charakteru incydentu na tle narodowościowym. Śledczy w niedzielę po południu rozpoczęli przesłuchania uczestników zdarzenia. Za udział w bójce lub pobiciu grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności

Policja poszukuje także osoby duchownej, która była naocznym świadkiem wydarzenia. Ksiądz prawdopodobnie porusza się volkswagenem w ciemnym kolorze. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem IV Policji w Częstochowie na ul. Kopernika 38, tel. (34)3691746 lub Komendą Miejską Policji w Częstochowie na ul. Popiełuszki 5, tel. (34)3691900.

 

Więcej o:
Komentarze (135)
Częstochowa: Wielka bijatyka w kolejce do nocnego. 3 rannych, 11 zatrzymanych. Policja szuka księdza
Zaloguj się
 • kenijro

  Oceniono 28 razy 18

  No proszę, połowa nawalonej patologii -ukraińska. Mało mamy własnej, żeby jeszcze cudzą hodować?

 • bialyrasizm

  Oceniono 76 razy 18

  Czytelnicy Gazety Wyborczej to ostatnia grupa społeczna, która pomoże policji w odnalezieniu księdza. Oni nawet nie wiedzą, do której parafii przynależą, a co dopiero mają księży znać?
  Gdyby rabbi jechał tym samochodem to co innego...

 • onduma

  Oceniono 56 razy 16

  Polakow bija w Anglii to na GW pisza, ze to ich wina bo rozmawiali po polsku a tak ogole to po co tam jechali. A jak tu Ukraincy bija to znow, ze to wina Polakow. zawsze dla antypolaka jest wina Polaka

 • Alicja Przegon

  Oceniono 48 razy 16

  Wstyd! Bracia Slowianie nie powinni sie miedzy soba prac po pyskach. Ukraincy to nasi bracia i chociaz sa miedzy nami historyczne zaszlosci to sa nam bardzo bliscy kulturowo.

  Zaden Ukrainiec nie kazal mi chodzic w worku na kartofle. Ani nie probowal mnie macac. No, chociaz raz, jeszcze na studiach probowal na dyskotece ale natychmiast przestal, gdy ostro tego zazadalam.

  Peace, people! Wspolnie na pewno sie jakos znajdziemy wspolny jezyk.

 • losiu4

  Oceniono 45 razy 13

  Całą wyborcza, cała ona. W tytule ksiądz, w treści na samym końcu dopiero - o co chodzi. Typowy lep na lemingi i pryszczatych "ateistufff". I po komentarzach sądząc - nadal skuteczny :)

 • proteusz33

  Oceniono 31 razy 7

  Co robią Ukraińcy w Częstochowie ? Przyjechali na pielgrzymkę ? Ksiądz niczego nie zezna bo nie może złamać tajemnicy spowiedzi

 • srul_szmul_bajtelman_hajfa

  Oceniono 22 razy 6

  .
  Nie róbta sensacji z drobiazgu..
  .
  Byłem na weselszych weselach.
  I więcej zabitych i rannych.
  .
  I ksiądz też brał w tym czynny udział.
  Zdrowaśki to jedno ale w ryj też może dać. I wie jak.
  .
  .

 • supertlumacz

  Oceniono 13 razy 5

  Policja zatrzymała 6 Polaków i 5 Ukraińców w wieku od 19 do 38 lat.

  Losy tych dwóch narodów będą powiązane w tym milenium. USA już mają śmietnik ludzki - Kanada. Rosyjski śmietnik ludzki będzie się nazywał Międzymorze.. Jego bohaterami narodowymi będą JP2, Jerzy Kluger i Stiepan Bandera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX