"Panie Naczelniku, melduję Rozdroże!" Tak przywitano Jarosława Kaczyńskiego. I to na poważnie

11 listopada prezes PiS wziął udział w uroczystościach pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Przedstawiciele Stronnictwa Narodowego przywitali go tam jako... Naczelnika Państwa.

Stronnictwo Narodowe to stowarzyszenie - a wcześniej partia - nawiązujące do tradycji przedwojennej endecji i myśli Romana Dmowskiego. W obchodach Święta Niepodległości pod pomnikiem polityka na warszawskim Placu na Rozdrożu, które zorganizowali sympatycy SN, wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński.

- Szanowni Państwo, Naczelnik Państwa prezes Jarosław Kaczyński! - anonsowano. - Panie Naczelniku, prezes Stronnictwa Narodowego Ludwik Wasiak melduje Rozdroże na uroczyste przyjęcie pana Naczelnika Państwa Polskiego - podkreślił prezes SN.

Gdy Kaczyński składał wieniec pod pomnikiem, został też nazwany "niekoronowanym królem polskiej polityki":

 

Jarosław Kaczyński początkowo wyglądał na zdziwionego tymi epitetami, jednak już po chwili z uśmiechem przyjął honory godne naczelnika. Przypomnijmy: urząd ten istniał w Polsce w latach 1918–1922, a głową państwa był wówczas marszałek Józef Piłsudski. To porównanie najwyraźniej schlebia prezesowi PiS.

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny"

ZOBACZ TEŻ: Na Marszu Niepodległości miało nie być rac. Wyszło jak zwykle...

Więcej o:
Komentarze (480)
"Panie Naczelniku, melduję Rozdroże!" Tak przywitano Jarosława Kaczyńskiego. I to na poważnie
Zaloguj się
 • ateistaoddziecka

  Oceniono 128 razy 104

  Mam pytanie do szanownej pani z organizacji Hejt-Stop. Tej takiej, która przekonywała, że walczy z nienawiścią w sieci, gdy pozywała przed sąd Pudziana.
  Szanowna Pani - 95% komentarzy pod tym tekstem ocieka wściekłą nienawiścią do konkretnej osoby. Czy pan organizacja się tym zajmie?
  Jakoś dziwnie jestem przekonany, że nie kiwniecie palcem w tej sprawie.
  Dopóki się nie zajmiecie, to będę pisał, że tak naprawdę, to Hejt-Stop jest wstrętną, lewacką przybudówką, finansowaną przez Sorosa, która ma na celu wyłącznie kneblowanie ust Polakom chcącym przeszkodzić ciemnym interesom tego żydowskiego bankstera. Natomiast walka z hejtem w sieci nic was nie obchodzi.

 • mireczekb

  Oceniono 64 razy 10

  Żaden z obecnych polskich polityków nie dorasta do pięt Kaczyńskiemu, więc nic dziwnego, że niektórzy tak go już nazywają.

 • prelude93

  Oceniono 49 razy 9

  Badzmy szczerzy - Prezes Kaczynski, choc nie istnieje takie stanowisko - jest faktycznym Naczelnikiem Panstwa posiadajacym realnie wladze.
  Beawo Panie Naczelniku!!!
  Narod jest z Panem!!!

 • clamcay

  Oceniono 47 razy 9

  jak do małej parafii przyjedzie biskup to zawsze jakaś babcia wyskoczy z "Wielce Czcigodny Książe Biskupie"... jest potem z tego trochę śmiechu, ale każdy gdzieś tam podskórnie czuje że może to i trochę trąci myszką, ale wynika z szacunku i pobożności dla człowieka...

  Tu jest podobnie - wielu lewicowych redaktorków od rana puszcza po sieci ten filmik bo niby takie heheszki, ale idę o zakład że gdzieś tam głęboko w serduszku kłuje okruszek zazdrości :)

 • zdzisiek66

  Oceniono 8 razy 8

  Prawdziwy Naczelnik miał do czynienia z takimi Jarosławami na co dzień.
  "Wam ku­ry szcz... pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić."

 • jacekzwawy

  Oceniono 28 razy 8

  No a co czy pan Jarosław Kaczyński nie jest może najbardziej wpływowym politykiem w Polsce? Kto ma więcej władzy w Polsce niż Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX