Policjanci z Piaseczna weszli do ekskluzywnego butiku w galerii. Ale gdy przyjrzeli się dobrze metkom...

Zaplecze sklepu było było wypełnione zwykłymi workami i kartonami. Choć pracownica sklepu próbowała przekonać policjantów, że są w nich cenne ubrania i biżuteria, wszystkie rzeczy okazały się być podróbkami.

Mundurowi z Piaseczna skontrolowali warszawskie centrum handlowe. W pewnym momencie funkcjonariusze weszli na zaplecze jednego z ekskluzywnych butików - czytamy na stronie policji.

Wtedy okazało się, że całe pomieszczenie jest wypełnione zwykłymi workami i kartonami. Pracownica sklepu próbowała jednak przekonywać policjantów, że mimo złego opakowania w środku znajdują się niezwykle cenne i markowe ubrania, obuwie i biżuteria.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją sprawdzili zarówno sam towar, jak i niezbędną dokumentację. Wtedy okazało się, że wszystkie artykuły noszące metki lub oznaczenia światowych marek zostały podrobione i przywiezione z Azji. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o rynkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych, a wobec właściciela wszczęto procedurę karno- skarbową.

Więcej o:
Komentarze (154)
Policjanci z Piaseczna weszli do ekskluzywnego butiku w galerii. Ale gdy przyjrzeli się dobrze metkom...
Zaloguj się
 • Marek Nowak

  Oceniono 39 razy 17

  Pracownica pewnie wcześniej sama zadzwoniła po policję a jak już przyjechali to udawała greka. Tak to jest z pracownikami jak im się płaci 1850 brutto. Pamiętaj o tym pracodawco.

 • a.k.traper

  Oceniono 20 razy 14

  Z tego co czytam wynika, że część forumowiczów nie ceni prawa własności i wszelkie urwanie komuś jego własności jest chwalebne.
  Powiedzmy, że zrobiłem badanie rynku na zwykły ołówek o pewnej kolorystyce i oprawie plastycznej, inwestuję w ten wyrób pieniądze, zamawiam określona serię reklamując ja jako limitowaną no i do sprzedaży.
  Ktoś z boku popatrzył i sobie myśli, skoro to idzie to dlaczego ja miałbym też tego nie zrobić i zarobić, brakuje mu jednak tej nazwy, wiec robi coś bardzo podobnego, jest coś takiego jak poszanowanie cudzej pracy i przyzwoitość, tak zdegradowane w obecnych czasach, bo po co kupować skoro można z internetu ściągnąć prawda? To po co mam Ci płacić 15 na godzinę skoro inni zrobią za 12, taka subtelna różnica w przyzwoitości.
  W tej dyskusji nie jest wskazywany główny problem a ocena mundurowych czy że wolno bogatego okradać bo on i tak już ma. Mam bratową, która uważa podobnie, ten kto ma powinien dawać (nie pożyczać a jak pożyczy to się nie domagać zwrotu) temu co nie ma a tylko dlatego, że ona nigdy uczciwie nie przepracowała ani dnia i ponad 50 lat żerowała na rodzinie i znajomych, teraz nawet żeruje na dofinansowaniu dla działalności, zobaczymy jak się to skończy, mnie nie lubi bo ją nazywam bolszewickim nasieniem no i nie zatrudniłem jej męża ani syna a powinienem wg niej.
  Jeżeli ktoś robi coś podobnego niech robi to pod swoją nazwą, bo inaczej może komuś zepsuć markę, no i proszę nie pisać, ze przecież to to samo bo od jednego wytwórcy, podpisuje się umowę w tym temacie, tam jest opisany wzór, kolor i fason, kto się szanuje ten zarabia, kto nie może nieźle dostać w d...ę. Mam koszulkę polskiej firmy już 12 lat, spłowiała troszkę ale nadal jest cała i używam jej do pracy systematycznie, wiele innych, też firmowych już wyrzuciłem po krótszym używaniu.

 • samodzielny68

  Oceniono 52 razy 12

  To jeszcze nic. Pewnego razu policjanci udali się do Sejmu i w workach i pudłach oznaczonych "prawica" znaleźli lewicowych populistów.

 • buzhidao

  Oceniono 26 razy 10

  >zwykłymi workami i kartonami

  No tak, bo ubrania Bossa i Armaniego do sklepów trafiają w jedwabnych workach i drewnianych skrzyniach z hebanu.

 • poljack

  Oceniono 36 razy 10

  W Turcji można kupić markowe ubrania bez metek produkowane z tych samych materiałów przez tych samych pracowników .I UE nawet słowa nie powie że Turcy oszukują .

 • Linda Lejman

  Oceniono 7 razy 5

  Cała poznańska giełda odzieżowa WGO to jedno wielkie składowisko podrób, powinni tam te z wjechać.

 • Krzysztof Raczek

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma znaczenia wasze komentowanie, tak czy siak marki tzw znane/luksusowe itp doszedły do tego co teraz mają pomysłem i pracą.
  Podrabianie to droga na skróty i robienie w wała klientów.
  Żenada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX