Duda odznaczył krzyżem kawalerskim Małgorzatę Kożuchowską

Prezydent Andrzej Duda wręczył aktorce Małgorzacie Kożuchowskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

To tradycyjna uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, odbywająca się co roku w Belwederze. Duda odznaczył dzisiaj m.in. Halinę Frąckowiak i Anitę Włodarczyk. Małgorzata Kożuchowska otrzymała od Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Aktorka została odznaczona "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej".

Małgorzata Kożuchowska znana jest głównie ze swoich ról filmowych i telewizyjnych. Ale, jak czytamy na Wikipedii, bardzo angażuje się też w działalność społeczną. Jest m.in. członkiem rady programowej Fundacji Mam Marzenie, działa jako ambasadorka charytatywnych akcji. Publikuje też od 2012 roku w tygodniku ''wSieci''.

Stara się chronić swoją prywatność, ale, jak sama mówi w wywiadzie dla Weekend.gazeta.pl, jej poglądy są raczej tradycyjne:

Wyrosłam w tradycyjnym domu, w którym ważna była wiara katolicka. Wartości związane z dekalogiem, polska historia i tradycja

Aktualizacja: Wcześniej informowaliśmy, że Kożuchowską odznaczono za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną" - wynikało to z nieczytelnej informacji opublikowanej na prezydenckiej stronie internetowej.

Zobacz też: Komitet Obrony Demokracji maszeruje w Warszawie. Tłumy na marszu KOD Niepodległości

Więcej o: