Waszczykowski może zwijać manatki? "Rz": Ma coraz gorsze notowania, prezes Kaczyński go unika

Sukcesy są bardzo potrzebne Witoldowi Waszczykowskiemu. Jeśli szybko się nie wykaże, PiS może wymienić ministra spraw zagranicznych - przewiduje "Rzeczpospolita".

Minister Witold Waszczykowski ma poważne powody do niepokoju - twierdzi "Rzeczpospolita". Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że "PiS myśli o wymianie ministra spraw zagranicznych" - Waszczykowski ma bowiem "coraz gorsze notowania u Jarosława Kaczyńskiego". Co więcej, prezes PiS ma unikać szefa MSZ, który od dwóch tygodni bezskutecznie zabiega o rozmowę z Kaczyńskim.

Sukcesów brak

"Rzeczpospolita" podejrzewa, że Kaczyński ma do Waszczykowskiego pretensje o brak sukcesów polskiej dyplomacji. Pozycji Waszczykowskiego zagrażać może też prezydent Andrzej Duda, który sam jest bardzo aktywny na arenie międzynarodowej. - Mam wrażenie, że obaj panowie sobie przeszkadzają - powiedział "Rzeczpospolitej" poseł PiS z Komisji Spraw Zagranicznych. 

Dziennik twierdzi też, ze Duda obwinia polską dyplomację o pogorszenie relacji między Polską a Francją po zerwanych negocjacjach ws. caracali. Kiedy francuski prezydent Francois Hollande oraz minister obrony Francji odwołali planowane wizyty w Polsce Duda miał oczekiwać, że Waszczykowski załagodzi sytuację. Tak się jednak nie stało. - Francuzi są pragmatyczni i myślę, że także jest to kwestia naszej dyplomacji i tutaj zarówno wobec siebie, jak i naszej dyplomacji, mam to oczekiwanie, żebyśmy my również wystąpili z jakąś ofertą wobec Francji - mówił Duda. Atrakcyjnych ofert dla Francuzów jednak nie było.

Waszczykowski mydlił im natomiast oczy planami zakupu okrętów podwodnych>>>

Waszczykowski na dywaniku u premier 

Waszczykowski naraził się też Beacie Szydło. Premier przeprowadziła z nim poważną rozmowę po tym, jak w lekceważący sposób wypowiadał się na temat Czarnego Protestu. Nazwał go m.in. "zabawą". Mówił też, że kobiety "kpią", a "skala demonstracji była marginalna". Szydło skrytykowała jego wypowiedzi:

 Nie aprobuję takich wypowiedzi, które np. padły z ust pana ministra Waszczykowskiego. Uważam, że każdy przejaw takiego zbyt wielkiego podburzania emocji jest niepotrzebny. Dlatego wezwałam dziś na rozmowę pana ministra i jasno powiedziałam mu, że nie będzie z mojej strony aprobowane takie komentowanie takich wydarzeń.

 

Więcej o:
Komentarze (358)
Waszczykowski może zwijać manatki? "Rz": Ma coraz gorsze notowania, prezes Kaczyński go unika
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 170 razy 70

  "Rzeczpospolita" podejrzewa, że Kaczyński ma do Waszczykowskiego pretensje o brak sukcesów polskiej dyplomacji.
  +++++++++++++++++++++++++++++++
  "Podejrzewa", "przewiduje", "twierdzi".... nie róbcie jaj.
  Waszczykowski jest jednym z najlepszych ministrów tego rządu.
  Może ma na kolanach błagać Francuzów o wybaczenie po drace z karakalami, w które ubrał nas rząd PO/PSL?
  To śmieszne, co się stało, to się nie odstanie..

 • thorsdotter

  Oceniono 74 razy 70

  :DDD

  nie, nie rozumiem, przecież takiego dyplomaty nie mieliśmy od 1989. dopiero on dobudowuje nasz wizerunek w każdym kraju zachodu, dopiero teraz wstajemy z kolan, dopiero teraz reszta świata uczy się jeść widelcem....

  a to, że de facto świetnie nawiązuje do tradycji PRL wpychania się bez wazeliny w ruski tyłek...

 • 31.februarius

  Oceniono 39 razy 29

  "Rzeczpospolita" podejrzewa, że Kaczyński ma do Waszczykowskiego pretensje o brak sukcesów polskiej dyplomacji."

  Przepraszam, czego?

 • saksalainen

  Oceniono 28 razy 22

  Przecież nonsens. Mimo sporych możliwości PiSu w tym zakresie, wątpię żeby się udało znaleźć kogoś jeszcze mniej kompetentnego na jego miejsce.

 • re_x

  Oceniono 19 razy 15

  czas najwyższy!spodziewałem się tego przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu , ale to była kosmetyka , a nie rekonstrukcja!Waszczykowski i Macierewicz do dymisji!obaj potwierdzili , że absolutnie nie nadają się do pełnienia tych funkcji- to chyba najgorsi ministrowie od kiedy pamiętam..

 • wodakrolewska

  Oceniono 38 razy 10

  Na zdjęciu raczej wygląda jak by miał uczulenie na czosnkowe bąki a z tym uczuleniem trudno mieć kontakty z MSZ-tami z natowskich krajów.
  Raczej sam zrezygnuje.

 • fakej

  Oceniono 48 razy 10

  Akurat minister Waszczykowski jest znakomity i wspaniały na tle tej całej pisowskiej miernoty

 • bonifacy_40

  Oceniono 7 razy 7

  dopiero teraz oczy sie otworzyły ? od dawna widać było słomę wystającą z butów a nie elegnację dyplomatyczną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX