Rekordowo duże (i zdrowe) dziecko urodziło się w szpitalu w Radomsku. Rodzice: Przynajmniej jest co dźwigać

W szpitalu w Radomsku urodził się Tobiasz, który ważył 6 kg i 250 g, a mierzył 66 cm. Rodzice byli zaskoczeni, ale teraz podchodzą do tego z humorem i cieszą się, że ich synek jest zdrowy.

Szpital w Radomsku pęka z dumy, tak jak i świeżo upieczeni rodzice - to właśnie tam na świat przyszedł Tobiasz, który w chwili narodzin ważył 6 kg i 250 g, a mierzył 66 cm. - To do tej pory największe dziecko jakie przyszło na świat w naszym szpitalu – mówił Mirosław Kempa, lekarz, który odbierał poród. - To, że dziecko jest tak duże w niczym nie przeszkadzało, bo najważniejsze, że badania USG przeprowadzane w ciąży wskazywały, że chłopczyk urodzi się zdrowy i tak było - podkreślał lekarz w rozmowie z portalem radomsko.naszemiasto.pl. Tobiasz urodził się przez cesarskie cięcie.

"Wiedzieliśmy, że będzie duży, ale nie sądziliśmy, że aż tak"

Tobiasz to syn Wiolety i Jarosława z Kawęczyna. Jego mama była przygotowana, że może być duży, bo brat Tobiasza w chwili narodzin ważył 4 kg 600 g. Jednak waga jej najmłodszego synka i tak ją zaskoczyła. - Wiedzieliśmy, że będzie duży, ale nie sądziliśmy, że aż tak. Przynajmniej jest co dźwigać. Najważniejsze, że jest zdrowy – podkreślała pani Wioleta. 

 A TERAZ ZOBACZ:  Jak bezpiecznie wozić dziecko w foteliku? Na pewno nie na przednim siedzeniu. Ekspert wyjaśnia