To jego zespół odkrył najgłębszą podwodną jaskinię świata. Krzysztof Starnawski nominowany do nagrody Podróżnika Roku National Geographic

• Krzysztof Starnawski nominowany do nagrody Adventurer of The Year• Konkurs organizowany jest przez amerykańską edycję National Geographic• Głosy na Polaka można oddawać codziennie (raz dziennie) do 16 grudnia

Ratownik TOPR i jeden z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych Krzysztof Starnawski znalazł się w gronie 10 osób nominowanych do nagrody Adventurer of The Year, w konkursie organizowanym przez amerykańską edycję National Geographic.   "Znalezienie się w finale konkursu organizowanego już od dwunastu lat przez National Geographic USA to dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że świat zauważy i doceni moje kilkudziesięcioletnie trud eksplorowania jaskiń na całym globie" - napisał Starnawski na swoim profilu na Facebooku. Głosowanie w konkursie trwa do 16 grudnia.

Kim jest Krzysztof Starnawski?

Krzysztof Starnawski to sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik i i ratownik TOPR. Jest jest jednym z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych. We wrześniu wraz ze swoim zespołem odkrył w Czechach najgłębszą podwodną jaskinię świata - Hranická Propast. W 2011 roku ustanowił rekord świata w nurkowaniu z zamkniętym obiegiem na poziomie 283 metrów.

Na czym polega konkurs?

Adventurer of The Year to konkurs organizowany od 12 lat przez National Geographic. O jego wynikach decydują internauci, głosując na jednego z 10 kandydatów, których wybiera NG. W tym roku głosowanie kończy się 16 grudnia. Głosy oddawać można można codziennie, ale tylko raz na dobę (TUTAJ MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ >>). Dwa lata temu tytuł Podróżnika Roku przypadł Polakowi Aleksandrowi Dobie. Doba zachwycił czytelników Nationa Geographic samotnie przepływając kajakiem Ocean Atlantycki.

Więcej o: