"Idę, bo jeszcze mam do tego prawo". Artyści o obchodach 11 listopada

Aktorzy filmowi i teatralni namawiają do udziału w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada. Marsz współorganizowany przez KOD i opozycję wyruszy wtedy z Placu Gabriela Narutowicza.

Oprócz Marszu Niepodległości organizowanego przez środowiska narodowe, ulicami Warszawy przejdzie w piątek także "KOD Niepodległości". Wydarzenie jest organizowane m.in. przez Komitet Obrony Demokracji, PO, SLD, Nowoczesną i Partię Zieloni. Uczestnicy zbiorą się na Placu Gabriela Narutowicza, skąd ulicami Grójecką i Banacha przejdą na Pole Mokotowskie. Tam przemówienia i koncerty.

Do udziału w manifestacji zapraszają polscy artyści.

"11 listopada idę, bo jeszcze mam do tego prawo. A ty, jaki masz powód? Chodź ze mną" - zachęca na opublikowanym w internecie nagraniu aktorka Magda Cielecka.

 

"Chcę żyć w Polsce, w której szanuje się prawa każdego obywatela. W Polsce, w której możemy czuć się bezpieczni w swojej różnorodności" - mówi Maja Ostaszewska. "Jestem naprawdę wkurzona obecną sytuacją w Polsce" - przyznaje młoda aktorka Zofia Wichłacz. 

"Idę, bo chcę, bo muszę. Idę nie dla siebie, idę dla innych" - zapowiada Krystyna Janda.  "O wolność trzeba dbać, a często nawet walczyć" - zaznacza Daniel Olbrychski.

 

 

 

Więcej o: