Jadwiga Kaczyńska została patronką jednej z ulic w Starachowicach. Jest decyzja radnych

Jedna z ulic w Starachowicach na wniosek radnych PiS będzie oznaczona imieniem i nazwiskiem Jadwigi Kaczyńskiej - matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Za pomysłem zagłosowało 14 radnych, 5 było przeciw.

Ulica Józefa Krzosa w Starachowicach miała zmienić nazwę na Bankową - informuje "Gazeta Wyborcza". Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali jednak, by część ulicy rzeczywiście nazwać Bankową, a drugą - Jadwigi Kaczyńskiej. Wniosek radnych przeszedł - poparło go 14 osób, 5 było przeciw, jedna się wstrzymała. Ulica będzie kończyć się na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego.

Jadwiga Kaczyńska trzy lata temu została uznana pośmiertnie za honorową obywatelką miasta. Jak zwracają uwagę urzędnicy na stronie starachowickiego ratusza, matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich urodziła się i wychowywała w Starachowicach, w trakcie II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów i sanitariuszką w tamtejszym szpitalu. W Starachowicach chodziła też do liceum i zdała maturę.  

Jak relacjonuje Naszemiasto.pl, radni PiS przekonywali, że ich propozycja zebrała wśród lokalnej społeczności więcej głosów poparcia niż ulica Bankowa. Mimo takich tłumaczeń decyzja radnych wzbudza wątpliwości niektórych mieszkańców. We wpisach na forach internetowych pojawiają się głosy, że decyzja starachowickich radnych może mieć związek z listopadowymi wyborami do władz okręgowych PiS. 

Zobacz także: Burzliwa relacja Jarosława Kaczyńskiego z Jadwigą Staniszkis

 

Więcej o: