Jadwiga Kaczyńska została patronką jednej z ulic w Starachowicach. Jest decyzja radnych

Jedna z ulic w Starachowicach na wniosek radnych PiS będzie oznaczona imieniem i nazwiskiem Jadwigi Kaczyńskiej - matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Za pomysłem zagłosowało 14 radnych, 5 było przeciw.

Ulica Józefa Krzosa w Starachowicach miała zmienić nazwę na Bankową - informuje "Gazeta Wyborcza". Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali jednak, by część ulicy rzeczywiście nazwać Bankową, a drugą - Jadwigi Kaczyńskiej. Wniosek radnych przeszedł - poparło go 14 osób, 5 było przeciw, jedna się wstrzymała. Ulica będzie kończyć się na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego.

Jadwiga Kaczyńska trzy lata temu została uznana pośmiertnie za honorową obywatelką miasta. Jak zwracają uwagę urzędnicy na stronie starachowickiego ratusza, matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich urodziła się i wychowywała w Starachowicach, w trakcie II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów i sanitariuszką w tamtejszym szpitalu. W Starachowicach chodziła też do liceum i zdała maturę.  

Jak relacjonuje Naszemiasto.pl, radni PiS przekonywali, że ich propozycja zebrała wśród lokalnej społeczności więcej głosów poparcia niż ulica Bankowa. Mimo takich tłumaczeń decyzja radnych wzbudza wątpliwości niektórych mieszkańców. We wpisach na forach internetowych pojawiają się głosy, że decyzja starachowickich radnych może mieć związek z listopadowymi wyborami do władz okręgowych PiS. 

Zobacz także: Burzliwa relacja Jarosława Kaczyńskiego z Jadwigą Staniszkis

 

Więcej o:
Komentarze (376)
Jadwiga Kaczyńska została patronką jednej z ulic w Starachowicach. Jest decyzja radnych
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 71 razy 63

  A na wszystkich niebieskich tablicach powinno "stać":

  ul. Jadwigi Kaczyńskiej, niegdyś Józefa Krzosa, niedoszła Bankowa

 • ggchmiel

  Oceniono 62 razy 58

  Ostro! Nawet Józef Wissarionowicz Dżugaszwili do takiego debilizmu w praktykowaniu swojego kultu nie dopuszczał...

 • miszogun

  Oceniono 27 razy 27

  A kiedy ulice wujów Świątkowskich? Wprawdzie jeden był Naczelnym Prokuratorem Wojskowym a drugi Ministrem Sprawiedliwości za Bieruta ale to im Kaczyńscy zawdzięczali swoje powojenne nadzwyczajne powodzenie, w tym willę na Żoliborzu w której Jarosław mieszka do dzisiaj.

 • pro11ton

  Oceniono 16 razy 16

  Czas na młodą Kaczyńska i jej wszystkich mężów. Dla wszystkich kacz-aleje.

 • henio1946

  Oceniono 21 razy 15

  a miasto ile liczy ludności te urzędnicy to chyba same wypierdki po partyjniakach.

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 8

  no to jeszcze ciachnijcie na tym rondzie pomnik rajmunda i bedzie komplet...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX