Lidl rezygnuje z jajek z chowu klatkowego. "To przełomowa decyzja"

• Sieć Lidl wycofa ze sprzedaży jajka z chowu klatkowego• Decyzja dotyczy sklepów m.in. w Polsce, Bułgarii czy Czechach• Jajka oznaczone cyfrą "3" mają zostać wycofane do 2025 r.

Jajka znikną ze sklepów sieci Lidl do 2025 r. To efekt rozmów z międzynarodową koalicją Open Wing Alliance, działającą na rzecz praw zwierząt. Zmiana dotyczy nie tylko samych jajek, ale również wszystkich produktów, które jajka mają w swoim składzie. - Decyzja Lidla jest przełomowa. Kilka miesięcy temu zdecydowała się na to co prawda sieć Aldi, ale ma ona w Polsce ponad 100 sklepów, w przypadku Lidla to ok. 600  - mówi Paweł Rawicki ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. - To początek trendu wycofywania "trójek" ze sprzedaży i wprowadzania jajek "nieklatkowych". Polskie sklepy są na razie sceptyczne, ale myślę, że zachęci je to do zmian - dodaje.

Dowiedz się więcej:

Jakie kraje obejmie zmiana?

Lidl ma obecnie ponad 10 tys. sklepów w 27 krajach. Decyzja o wycofaniu jajek z chowu klatkowego obejmie m.in. Polskę, Bułgarię, Chorwację, Litwę, Rumunię, Słowację i Czechy. W sklepach w Austrii, Belgii, Finlandii, Danii, Szwajcarii i Szwecji "trójki" zostaną wycofane już do końca tego roku. Takich jajek nie można kupić obecnie w sklepach Lidl w Niemczech i Holandii.

Zobacz także: Kupiłeś jajka, ale czy wiesz skąd pochodzą? Koniecznie sprawdź ich kod

 

Więcej o: