Szef podkomisji smoleńskiej dostał państwową posadę. Ale jest jeszcze jeden "smaczek"...

• Wacław Berczyński został szefem rady nadzorczej WZL nr 1 w Łodzi• Berczyński jest szefem nowej podkomisji smoleńskiej• W WZL nr 1 w Łodzi miała powstać linia montażowa caracali

Przewodniczącym rady nadzorczej Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi został dr inż. Wacław Berczyński. Zastąpił na tym stanowisku Bogusława Kaczmarka - podaje "Dziennik Łódzki". WZL wchodzą w skład Polskiej Grupy zbrojeniowej, w której najwięcej udziałów ma Skarb Państwa. To w tych zakładach miała powstać linia montażowa caracali. Po tym, jak zakończyły się negocjacje ws. zakupu tych śmigłowców, rząd zapewnił, że zakłady będą zajmować się naprawą obecnie posiadanych, jak i kupowanych w przyszłości maszyn.   

Dowiedz się więcej:

Kim jest Wacław Berczyński?

Dr inż. Wacław Berczyński jest szefem podkomisji ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wcześniej brał udział w pracach sejmowego zespołu zajmującego się katastrofą, który działał w poprzedniej kadencji Sejmu. Absolwent Politechniki Łódzkiej pracował m.in. w firmie Boeing, był doradcą Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Więcej o: