Jurek Owsiak skazany przez sąd. Nazwał Matkę Kurkę "nierobem". Ma zapłacić za obrażanie blogera

• Sąd uznał, że Jurek Owsiak zniesławił i znieważył blogera Matkę Kurkę• Owsiak nazwał go "nierobem" i sugerował, że ukrywa swoje dochody• Szef WOŚP ma zapłacić 5 tys. zł grzywny; pełnomocnik zapowiada apelację

 

Jurek Owsiak ma zapłacić 5 tys. zł grzywny za zniesławienie i znieważenie Piotra Wielguckiego znanego jako Matka Kurka. Owsiak nazwał go "nierobem". Sugerował też, że może on ukrywać swoje dochody. Nagranie, w którym mówi tak o blogerze, wciąż jest dostępne na stronie kreciola.tv. Konflikt między Owsiakiem a Wielguckim trwa od kilku lat. Wcześniej za zniesławienie i znieważenie Owsiaka został skazany bloger. - Obie strony używają wobec siebie ostrego języka. Pewne stawiane sobie wzajemnie zarzuty, przytyki, poszły jednak za daleko – stwierdził sędzia.

Dowiedz się więcej:

Co powiedział Jurek Owsiak? 

Jurek Owsiak nazwał blogera "nierobem". W nagraniu zamieszczonym na stronie kreciola.tv w październiku 2014 roku pytał: "Dlaczego facet, który zdrowo wygląda, który ma dwie zdrowe ręce, który wygląda na potężnego chłopa, jest nierobem, nie pracuje? Nie daje sobie rady w życiu, to jakim cudem ma oceniać tych, którzy dają sobie radę?".Owsiak sugerował też, że bloger może ukrywać swoje dochody. - A może wykonuje coś? Może Matka Kurka robi coś, tylko się do tego nie chce przyznać? Ma jakieś dochody, o których nic nie wiemy, są ukrywane, bo z czegoś musi żyć? - mówił. 

Dlaczego sąd skazał Jurka Owsiaka? 

Sąd w Złotoryi uznał, że Owsiak znieważył Matkę Kurkę, bo słowniki języka polskiego opisują słowo "nierób" jako "pogardliwe” - pisze portal 24legnica.pl. Zniesławił też blogera, gdy stwierdził, że nie daje on sobie rady w życiu i pytał, czy nie ukrywa swoich prawdziwych dochodów. Owsiak ma zapłacić 5 tys. zł grzywny,  500 zł opłaty sądowej i zwrócić Kurce część kosztów procesu. Roszczenia Matki Kurki były większe. Bloger żądał 10 tys. zł grzywny i 50 tys. zł nawiązki dla siebie za doznane krzywdy. Wyrok jest nieprawomocny. Pełnomocnik Owsiaka zapowiada apelację. 

Wcześniej przegrywał Matka Kurka 

Owsiak i Wielgucki nie pierwszy raz spotkali się na sali sądowej. Najpierw bloger przegrał proces z Owsiakiem w lutym 2015 roku. Sąd uznał wtedy, że nazwanie szefa WOŚP  na blogu "hieną cmentarną" i "królem żebraków" było znieważeniem. Bloger musiał zapłacić 5 tys. zł grzywny. W lutym 2016 roku sąd uznał natomiast, że sugestie Matki Kurki na temat wykorzystania biletów z WOŚP do własnych celów były zniesławieniem. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny, który zarządził 10 tys. zł zadośćuczynienia. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Już nie TVP. Kto nowym nadawcą WOŚP? Jurek Owsiak właśnie to ogłosił