Prosty ksiądz bez owijania w bawełnę mówi, co sądzi o kobietach broniących swoich praw

Ks. Marek Różycki swoje poglądy, m.in. na temat aborcji, głosi na Twitterze. Nie stroni też od wyzwisk w stosunku do kobiet.

"Na feministki ani logiczne ani moralne argumenty nie działają więc jedyne co pozostaje to świadome nazwanie ich zwyczajnie głupimi babami" - wyrokuje na Twitterze ks. Marek Różycki. Sam o sobie pisze: "Ksiądz, Polak, z przekonania narodowiec, sympatyk Młodzieży Wszechpolskiej, a reszta zależna od biskupa:)". Pracuje on w parafii Parafii Archikatedralnej na Wawelu

Ksiądz nie pozostawia suchej nitki na uczestniczkach Czarnego Protestu. Jego zdaniem "te głupie baby z piekła nie wyjdą"

"W sprawie życia KOMPROMIS jest najgłupszym możliwym słowem. W tej sprawie nie może być kompromisu!" - głosi na swoim Twitterze.

Duchowny, często dobitnie, mówi to, co delikatniej przekazują hierarchowie kościelni. Kard. Nycz wczoraj mówił w wywiadzie radiowym dla RMF FM, że Kościół "zdecydowanie nie poprze" zachowania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r., dlatego, że - jak zaznaczył Nycz:

Kościół, biskupi nie są od stanowienia kompromisów, są od głoszenia prawdy o życiu świętym, nienaruszalnym od początku aż do naturalnej śmierci.

ZOBACZ TEŻ: Czarny Poniedziałek. Jak wyglądał ogólnopolski protest kobiet?

Więcej o: