16 skarg do KRRiT na "Wiadomości". Kurski tłumaczy się z tego materiału

• Do KRRiT wpłynęło 16 skarg od widzów na materiał "Wiadomości" • Dotyczył on redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika• Prezes TVP i szefowa "Wiadomości" złożyli wyjaśnienia przed KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała 16 skarg od widzów na materiał "Wiadomości" o Adamie Michniku - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Materiał autorstwa Marcina Tulickiego wyemitowano w poniedziałek 17 października. W czwartek prezes TVP Jacek Kurski i szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska spotkali się z członkami KRRiT. Tematem rozmowy były m.in. skargi na materiały emitowane w programach informacyjnych.

Dowiedz się więcej:

Jakie zarzuty są kierowane w stosunku do materiału?

Trzyminutowy materiał był przygotowany w związku z 70. urodzinami Adama Michnika. Autor nie wspomniał o zaangażowanej działalności opozycyjnej naczelnego "GW", o odznaczeniach i kilkudziesięciu napisanych książkach. Michnik jest za to zestawiany m.in. z gen. Czesławem Kiszczakiem i gen. Wojciechem Jaruzelskim. "Materiał był nierzetelny, nieuczciwy i nie spełniał standardów dziennikarskich. (...) Było wiele półprawd, manipulacji i przemilczeń, a zabrakło prawdy" - komentowała dziennikarka "Wyborczej" Agnieszka Kublik, która także złożyła skargę.

Zobacz także: Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o: