Macierewicz nie zdementował tezy o sprzedaży mistrali Rosji. A do sprawy odniósł się nawet producent okrętów

• Wg firmy DCNS Egipt nie wystąpił z prośbą o reeksport - podaje TVN24 BiŚ
• Zgoda producenta mistrali byłaby konieczna, by odsprzedać okręty
• To już kolejna strona dementująca twierdzenia ministra Macierewicza

Najpierw Rosja i Egipt, a teraz producent mistrali zaprzecza, że okręty zostały lub mają zostać odsprzedane Rosji. W zeszłym tygodniu szef MON Antoni Macierewicz mówił, że Egipt sprzedał je za jednego dolara. Jednak producent okrętów, firma DCNS poinformowała, że władze Egiptu nie wystąpiły z prośbą o zgodę na reeksport - podaje TVN24 BiŚ. Przy takich transakcjach dot. sprzętu wojskowego producent zastrzega sobie prawo do decydowania, czy i komu kupiec może odsprzedać sprzęt. Pomimo tych głosów Macierewicz nie wycofał się z tego, co powiedział. Zażądał za to od Rosji wyjaśnień w sprawie rzekomego zakupu okrętów. 

Dowiedz się więcej:

Gdzie pojawiła się informacja o sprzedaży Mistrali Rosji?

W trakcie dyskusji nt. zakupu śmigłowców od Francji pojawił się argument, że Francuzi w ramach solidarnej postawy przeciw Rosji odmówili sprzedania temu krajowi przygotowanych dla niego trzech okrętów typu mistral. Rzekomo rekompensatą za to miał być kontrakt na sprzedaż Polsce caracali. Już we wrześniu 2015 roku ta informacja pojawiła się na niszowych rosyjskich i rosyjskojęzycznych portalach. Zaczęła pojawiać się ponownie w październiku tego roku. O rzekomej transakcji za dolara milczały też rosyjskie agencje informacyjne. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (275)
Macierewicz nie zdementował tezy o sprzedaży mistrali Rosji. A do sprawy odniósł się nawet producent okrętów
Zaloguj się
 • pedromatero

  Oceniono 107 razy 37

  Ależ peirdółki, "Francja zrezygnowała ze sprzedaży solidaryzując się z Europa" :-))) Dawno tak się nie uśmiałem☺ Kto pamięta, ze w trakcie napaści Rosji na Krym. Francuzi w najlepsze szkoli rosjan na Mistralach i tylko presja USA spowodowała, ze lawirowali w temacie jak wąż na pustyni. Aż wreszcie wymysli, Egipt (pod czasowym panowaniem USA. Ale jak widać, Obama się już nie liczy na Bliskom wschodzie, Rosja w tej chwili zgarnia todo i "zgarnie" zapłacone juz Mistrale, bo Francuzi dadzą d--py, jak to ostatnio robili :-)))
  Ale

 • pedromatero

  Oceniono 116 razy 34

  Francuzom, po tym jak "tworzyli" 6.000 miejsc pracy w Polsce, to już nikt, w to co mówią, można wierzyć:-)

 • bemeta

  Oceniono 48 razy 32

  Co tu komentowac?
  "Porazajace", "wstrzasajace" i "nieslychane" jest to, ze nawet producent Mistrali odnosi sie do slow Smoleñskiego Antka. Wyglada na to ze na swiecie te jego brednie traktuja na tyle powaznie zeby je komentowac. Mnie to "poraza" i "zatrwaza"

 • bilderberg500

  Oceniono 59 razy 7

  Chyba Antek dał się trochę wpuścić w maliny. Mam nadzieję. Bo mistrale ruskie na Bałtyku to byłby problem. Ale znając francuzików to nie byłbym wcale taki pewien,że dealu nie zrobili. Ale to się kiedyś wyjaśni. Problem tylko czy ta zgraja co teraz pluje na Antka będzie w stanie honorowo (przed samym sobą) oddać mu rację. Tak po ludzku. On wierzy w Polskę. Co do tego nie mam wątpliwości. A że ma słabsze dni... KTO ich nie ma? Miłego wieczoru...

 • lolik52

  Oceniono 7 razy 3

  Zażądał za to od Rosji wyjaśnień w sprawie rzekomego zakupu okrętów.

  -jak ostro powiedziane:)
  a jakim prawem jakiś parch interesuje się i jeszcze żąda wyjaśnień od suwerennego państwa,dotyczące jego sprawy?

 • xmldir

  Oceniono 57 razy 3

  Zgoda producenta mistrali byłaby konieczna, by odsprzedać okręty.
  ------------------------
  Wierutna bzdura, tak jak Francja mogła wycofać się z kontraktu tak samo może zrobić Egipt i wała mu ktokolwiek co zrobi. Nie piszcie bzdur.

 • badziewiak66

  Oceniono 14 razy 2

  To jest opozycja polityczna ? PO, PSL, Nowoczesna ? Jedynei Kukiz15 ługuje na miano opozycji z prawdziwego zdarzenia. Ruch zabiera głos w ważnych sprawach i walczy o interesy Polaków.
  Każda pierdoła dobra by starać się rozdmuchać histerię. Ale jak przychodzi do pozważnych spraw , do głosowania nad CETA, to PO rączka w rączkę PiS. Nie grzeszą rozumem Panie walczące o parasolki , a za chwilę o kaszkiety, torebki i garsonki. Spodziewam sie że tumult będzie duży , bo podwyżki od stycznia będą naprawdę wysokie. Nic to, parę czarnych protestów i ludzie zapomną że chlebk juz po 5 zł, a masełko po 7. Najwyżej zatrudnią kolejne rzesze urzędników , wypuści się znowu kilka pakietów obligacji i jakoś to będzie.

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy 2

  Antoni Macierewicz nie zdementował również
  :
  członkostwa KOR
  przyjaźni z Adamem Michnikiem
  udziału w Okrągłym Stole na podstawie legitymacji wystawionej przez gen. Czesława Kiszczaka z rekomendacji Bolka
  wieloletniej współpracy z Głupim Radkiem, chobielińskim zbiegiem, a wcześniej marszałkiem Sejmu, ministrem spraw zagranicznych, ministrem obrony narodowej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX