Michał Nogaś odchodzi z radiowej Trójki. Zastąpi go szef TVP Kultura

• Dziennikarz Michał Nogaś odchodzi z Programu III Polskiego Radia
• Nogaś pracował w PR 16 lat, zajmował się m.in. kulturą
• Zamiast niego audycje w Trójce poprowadzi Mateusz Matyszkowicz

Michał Nogaś postanowił odejść z Programu III Polskiego Radia - czytamy na portalu radia. Dziennikarz pozostanie pracownikiem do końca października. Nogaś zaczął pracę w Programie III w 2000 roku. Współtworzył tam program „Tym żył świat”, prowadził audycje dot. kultury, w tym „Trójkowy znak jakości” i „Radiowy dom kultury”. "Nowym głosem Trójki" został za niego Mateusz Matyszkowicz. Od początku 2016 roku jest on szefem TVP Kultura. Wcześniej był redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda Lux", prowadził program "Literatura na trzeźwo" w TV Republika. W tym roki z Trójki odeszli m.in. Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski, Jerzy Owsiak, Joanna Mielewczyk i Antoni Piekuta.

Więcej o:
Komentarze (279)
Michał Nogaś odchodzi z radiowej Trójki. Zastąpi go szef TVP Kultura
Zaloguj się
 • thomasseyr

  Oceniono 50 razy 50

  Pamiętna audycja z M. Grzebałkowską o książce "1945 wojna i pokój". Wiele świetnych audycji o książkach. Porażka i wstyd.

 • eco82

  Oceniono 56 razy 44

  człowiek od czytania książek odchodzi z pracy. pewnie kazali mu zrecenzować biografię prezesa i koleś się nie ugiął :)

 • eco82

  Oceniono 119 razy 43

  czasy kiedy w jednym miejscu pracowało się do emerytury dawno minęły. Jeśli koleś jest dobry, to go zapewne jakiś TVN czy inny tok fm przygarnie. da sobie chłop radę !!

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 52 razy 40

  Ja bez pana redaktora Nogasia i jego książek nie wyobrażam sobie piątkowych poranków.
  Dobro zmiano - co ja ci zrobiłem?

 • foreks

  Oceniono 69 razy 39

  Proponje najpierw wlaczyc Trojke, a pozniej komentowac jej jakosc. To juz dawno nie jest niszowa stacja dla inteligencji, to od czasow Peło jedna wielka stacja reklamowa, z glosnymi reklamami co 3mins, rano, troche oddechu kolo poludnia i dalej masywnym praniem mozgu po poludniu. Codziennie godziny reklam pigulek na sraczke, zatwardzenie, kaszel, brak kaslzu i ostatnio Xenne Junior i Magnesiki. Sorry, tego g nie da sie sluchac, bo niczym nie rozni sie od Eski albo Wawa z dicho polo. Oraz przecie zmedia publiczne maja byc apolityczne, a co z ta farbowana kura Jethon stalo sie po odejsciu? Aktywistka KODu zostala buahaaha. APOLITYCZNA Trojka hahaha.

 • momy

  Oceniono 37 razy 35

  Obiecali Polskę w ruinie i dotrzymują słowa

 • heresy

  Oceniono 38 razy 34

  Te zmiany nie mają większego sensu. Ciocia, która głosuje na PIS słucha tylko radio maryja, ogląda tv trwam, ale czasem faktycznie sięga po tvp , czy polsat na rozrywki. Natomiast radia nie przestawi nigdy. Także te zmiany trochę działają tak, że bardziej zmniejszają ilość słuchaczy, których trójka miała do tej pory.

 • vladexpat

  Oceniono 25 razy 23

  Jeżeli te kaczesyny zawłaszczą jeszcze Dwójkę, to chyba trzeba będzie znów kupić radio ze średnimi i krótkimi falami i poszukać, czy gdzieś Wolna Europa i Głos Ameryki nie nadają.

 • meg76

  Oceniono 30 razy 18

  Szkoda Pana Michała, dla mnie najlepsze były porannopiątkowe przekomarzania z Panem Mannem. Pan Nogaś "się wyrobił" i to on zaczął zapędzać w kozi róg wytrawnego rozmówcę.
  Co do tutejszych postów, najlepsze są te, w których piszący zarzekają się, że po odejściu red. Nogasia, przestają słuchać Trójki. Zresztą te komentarze są IDENTYCZNE jak po zwolneniu Sosnowskiego i odejściu Owsiaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX