Macierewicz Patriotą Roku. Zdziwiony wojskowy pyta: "A jakiego państwa?"

Antoni Macierewicz został wybrany Patriotą Roku 2016. Płk. Adam Mazguła ma jednak pewne wątpliwości. "Którego państwa?" - dopytuje.

Antoni Macierewicz odebrał w weekend Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016". Szef MON, podczas gali w Operze Krakowskiej, dziękował swojej rodzinie i politykom, ale "najwyższe wyrazy wdzięczności i podziwu" przekazał o. Tadeuszowi Rydzykowi. W trakcie uroczystości kolejne osoby chwaliły Macierewicza za jego "odwagę" oraz niestrudzoną walkę "o wolność i prawdę". Specjalną mowę pochwalną na cześć Macierewicza wygłosił  prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

"Patriota Roku? A jakiego państwa?"

Nagroda dla Macierewicza zaskoczyła jednak Płk. Adama Mazgułę. Dowódca w stanie rezerwy, który m.in organizował administrację w jednej z prowincji w Iraku zapytał na Twitterze: "Patriota Roku - a jakiego państwa?".

To nie pierwszy post Mazguły o Antonim Macierewiczu. We wrześniu pisał: "Macierewicz mentalnie nigdy nie był MON, ale ministrem wojny z narodem. To skrajna nieodpowiedzialność i ignorowanie bezpieczeństwa Polski".

Zobacz także: "Macierewicz jako minister obrony, to spełnienie marzeń Kremla"

Więcej o: