Rowerzysta pędzi buspasem, przecina podwójną ciągłą i wylatuje jak z procy. Co się stało? [WIDEO]

Niezrozumiałe, a przede wszystkim nieostrożne, zachowanie rowerzysty zarejestrował we wtorek monitoring na ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Zdarzenie, które wyglądało na poważne, na szczęście skończyło się niegroźnie.

Jedziesz rowerem po ulicy? Zachowaj szczególną ostrożność. Lubelscy policjanci opublikowali właśnie ku przestrodze nagranie zdarzenia, do którego doszło we wtorek na ulicy Lubartowskiej. 

Na filmie widać, jak rowerzysta jedzie buspasem, przekracza podwójną ciągłą linię, a następnie wjeżdża na pas, po którym z naprzeciwka mkną samochody. Po chwili rowerzystę wybija w powietrze rozpędzone auto. Momentu zderzenia nie widać na nagraniu, widać jednak, że rowerzysta przeleciał dobrych kilka metrów.

Jak podaje TVN24, kierującemu jednośladem nic się nie stało, zostanie ukarany mandatem. A kierowca? Jak przekazała nam lubelska policja, ustalono, że wina jest po stronie rowerzysty, ale zarówno on, jak i kierowca samochodu, mają dopiero zostać przesłuchani. Na razie nie ustalono, czemu mężczyzna wjechał na przeciwległy pas ruchu.

Zobacz także: 12-letni chłopiec potrącony w Elblągu. Film ku przestrodze kierowców

 

 

Więcej o: