Macierewicz zapowiada polskie śmigłowce. "wSieci" podchwyciło pomysł, ale wyszło jak zwykle

"Macierewicz zapowiada, że dobra zmiana zbuduje polskie helikoptery. W tle lecą helikoptery radzieckie" - tak najnowszą okładkę prawicowego tygodnika "wSieci" komentuje na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz T. Wieliński.

"Zbudujemy polskie śmigłowce" - czytamy na okładce najnowszego wydania tygodnika "wSieci", które jutro trafi do kiosków. Głównym tekstem numeru jest wywiad z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Antoni Macierewicz mówił o planach rządu dotyczących współpracy z Ukrainą w zakresie konstrukcji polskiego śmigłowca.

- Sądzę, że można mówić o perspektywie budowy i produkcji polskiego śmigłowca. Zwłaszcza, że mamy bardzo ciekawą propozycję ukraińskiego producenta silników samolotowych i śmigłowcowych Motor Sicz - mówił minister w rozmowie z tygodnikiem.

Znawcy tematu szybko wytknęli grafikom tygodnika "wSieci" dwie poważne wpadki.

- Macierewicz zapowiada, że dobra zmiana zbuduje polskie helikoptery. W tle lecą helikoptery radzieckie - zwraca uwagę na Twitterze Bartosz T. Wieliński z "Gazety Wyborczej". Ministrowi na okładce towarzyszą skonstruowane w ZSRR Mi-24.

Drugie niedopatrzenie to biało-czerwona szachownica. "wSIECI" opublikowało tę, która jest już nieaktualna.

To nie pierwsza okładka "wSieci", która zapadła w pamięć czytelnikom. W ubiegłym roku szokowała Piotrem Kraśko w mundurze redaktora z czasów stanu wojennego. W styczniu na okładkę trafiła premier Beata Szydło rodem z "Gwiezdnych Wojen". W maju redakcja tygodnika wykonała fotomontaż z Donaldem Tuskiem siedzącym w samolocie

Nieudane negocjacje z Francuzami

Na początku października rząd zakończył rozmowy z francuskim Airbusem dotyczących zakupu Caracali twierdząc, że oferta Airbusa nie zabezpieczała interesów ekonomicznych i bezpieczeństwa Polski. Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska trwał od wiosny 2012. 30 września 2015 r. rozpoczęły się negocjacje umowy offsetowej, której podpisanie było warunkiem zawarcia kontraktu. Airbus chce domagać się odszkodowania, firma twierdzi, że była zwodzona przez rząd.

Decyzji MON o wyborze Caracala sprzeciwiały się m.in. związki zawodowe działające w zakładach, których oferty zostały odrzucone. PZL Świdnik zaskarżył postępowanie. Wybór Caracala wzbudził zastrzeżenia PiS. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz także: Kownacki: Strona francuska negocjowała w złej wierze. W tej sprawie to my możemy wytoczyć powództwo

Więcej o: