HiPP wycofuje ze sklepów "Kółeczka śniadaniowe" dla dzieci. W opakowaniu były fragmenty drutu

Fragmenty metalowego drutu znaleziono w opakowaniu płatków śniadaniowych dla maluchów. Po tym odkryciu firma zdecydowała, że na wszelki wypadek wycofa ze sklepów całą partię produktu.

"Podjęliśmy decyzję o zapobiegawczym wycofaniu z rynku produktu o nazwie Kółeczka śniadaniowe HiPP (Kinder Frühstücks-Ringe), przeznaczonego dla dzieci od 15. miesiąca życia. Zapewnienie bezpieczeństwa i jakości produktów jest dla nas najwyższym priorytetem. Decyzja o wycofaniu całości partii jest spowodowana znalezieniem fragmentu metalowego drutu w opakowaniu produktu i została podjęta przez firmę HiPP zapobiegawczo i dobrowolnie" - czytamy w oświadczeniu firmy.

By wykluczyć wszelkie ryzyko, firma prosi klientów, by nie używali produktów z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017. Data minimalnej trwałości znajduje się na górnej części opakowania kółeczek. Produkt można zwrócić w sklepie, w którym dokonało się zakupu; firma obiecuje, że zrekompensuje koszty poniesione przez klientów.

W razie pytań klienci mogą też skontaktować się z Serwisem dla Rodziców HiPP Polska. Można to zrobić telefonicznie (tel.: 22 853-44-44) lub mailowo za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.hipp.pl.

Za zaistniałą sytuację najmocniej przepraszamy - podkreśla firma.