10 w skali Beauforta! Sztorm niszczy sopockie molo, najwyższy stopień zagrożenia

Na Bałtyku panuje sztorm o sile 10 w skali Beauforta. W całym woj. pomorskim obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia przeciwsztormowego, fale zniszczyły też częściowo sopockie molo.

W woj. pomorskim obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przeciwko silnemu sztormowi. Według IMGW  wiatr może osiągnąć siłę 7 do 9, w porywach 10 w skali Beauforta. Prędkość wiatru może wynieść do 80 km/h.

W wyniku sztormu zniszczone zostały dolne pomosty mola w Sopocie - podaje lokalna "Gazeta Wyborcza". Niższe części mola od rana były zamknięte. Po południu fale stawały się coraz większe, stopniowo obluzowując belki pomostu, jak widać na nagraniach świadków.

Wreszcie siła sztormu wyrwała część belek, a przelewające się przez drewniany stelaż fale rzucały nimi o konstrukcję głównej części mola.

Na lądzie silny wiatr łamał gałęzie drzew, straż pożarna wyjeżdżała na interwencje. Ponadto poziomy rzek na Żuławach Wiślanych przed godz. 19 przekroczyły stany alarmowe. Jutro w rejonie Trójmiasta może wiać jeszcze silniej - do 90 km/h w porywach. 

O sytuacji na wybrzeżu przeczytasz więcej na trojmiasto.wyborcza.pl>>>

 
Więcej o: