Proboszcz z Zawiercia nagrany podczas seksu z nieletnim? Ksiądz zniknął, kuria wydała oświadczenie

Ksiądz złożył rezygnację z urzędu proboszcza i zniknął z parafii. Dzień wcześniej w internecie opublikowano filmik, mający pokazywać go podczas seksu oralnego z nastolatkiem.

Oskarżeniami wobec księdza z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu zajęła się już policja, choć na razie nie zgłosił się nikt poszkodowany - podaje "Dziennik Zachodni".

Nagranie, mające pokazywać księdza proboszcza w trakcie seksu oralnego z nastolatkiem, ujawnił Zbigniew Stonoga. Zamieścił je on na swojej stronie internetowej oraz pokazywał pojedynczym ludziom przed kościołem w Zawierciu. Stonoga rozmawiał też z chłopcem, który twierdzi, że był wykorzystywany przez księdza. Miał mieć 14 lat, gdy zaczął się trwający do teraz proceder.

Wkrótce po pokazaniu nagrań ksiądz znikną z parafii, a Kuria wydała w jego sprawie oświadczenie

W związku z opublikowanymi dziś w Internecie zarzutami i informacjami dotyczącymi Ks. Dariusza, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Zawierciu, wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. Wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się kompetentne do tego organy ścigania, stosownie do obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ponadto wszczęta została wobec niego procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania Sakramentów świętych.

Dziś nagranie Stonogi został zabezpieczone przez policję i wszczęto postępowanie - podaje lokalna "Gazeta Wyborcza".