Absurd na drodze rowerowej. Oto przejazd przez tory tramwajowe w Poznaniu. Co tam robią te barierki?

Na środku jednej z tras dla rowerzystów w Poznaniu wyrosły barierki. W zamierzeniu miały zapewne chronić cyklistów przed nieostrożnym wjazdem na torowisko, ale sposób ich ustawienia jest co najmniej kontrowersyjny...

Jedną z dróg rowerowych na osiedlu Ogrody w Poznaniu przecinają tory tramwajowe. Niedawno na trasie dla rowerów przed torowiskiem pojawiły się barierki, które całkowicie blokują przejazd dla bicykli. Zdjęcie przedziwnej konstrukcji zostało zamieszczone na grupie "Inicjatywna i Nieformalna Grupa Jeżycka" przez jedną z użytkowniczek.

Zdjęcie barierek na drodze rowerowejZdjęcie barierek na drodze rowerowej https://www.facebook.com/groups/372093379536519

Zdjęcie podzieliło komentujacych. "Barierki są tak zrobione, żeby żaden rowerzysta i pieszy nie wszedł pod tramwaj" - oceniał jeden z nich. "Bardzo potrzebna rzecz. Tramwaje wyjeżdżające z pętli Ogrody właściwie się tam nie zatrzymują. Łatwo się było zagapić. Faktycznie niewygodna, ale bezpieczeństwo wzrośnie" - zgadzał się inny użytkownik.

"Siłą rozpędu prześlizgujesz się pod barierką"

Kolejny komentator miał radę, jak pokonać przeszkodę: "Robisz tak: jedziesz rowerem, na kilkanaście/kilkadziesiąt metrów przed barierką wykonujesz taki ślizg, jak na motorze - kładziesz rower i siebie na asfalt i siłą rozpędu prześlizgujesz się pod barierką. Jeśli weźmiesz dobry rozpęd - pod tą drugą też. Jeśli nie - stawiasz szybko rower w pionie i siuuuup - przeskakujesz nad drugą. Proste!".

A sama publikująca zdjęcie przedstawiła swoją teorię: "To jest zasadzka: musisz wjechać na chodnik, ale wtedy dostaniesz mandat, bo przecież obok jest ścieżka rowerowa. Poznańskie inwestycje jakoś muszą się zwrócić".